Сила мистецтва: команда «UP UA STUDIO» презентує новий документальний проєкт «Король Лір: як ми шукали любов під час війни»

«Король Лір: як ми шукали любов під час війни» — це документальний фільм  про історію українських ВПО, яким сила мистецтва допомогла пережити жахи війни.

З початком повномасштабної війни в Україні зросла кількість ВПО. Частина з них знайшла нову домівку в західних регіонах, з міркувань безпеки. Місто Ужгород, Закарпатської області, не став винятком і прийняв сотні сімей, які залишилися без даху над головою. Містяни з перших днів допомагали новоприбулим освоїтися в нових умовах: готували їжу, створювали освітні майданчики для дітей та організовували культурне дозвілля, аби відволікти переселенців від пережитого. Серед них був і В’ячеслав Єгоров, директор місцевого театру. Разом із трупою, яка майже повністю складається з українських акторів-аматорів (переселенців з різних регіонів країни) він заповзявся втілити свою давню мрію — поставити п’єсу Шекспіра «Король Лір». Серед акторів можна зустріти вчителів, інженерів, продавців, студентів і домогосподарок. Для кожного з них робота над постановкою — своєрідна терапія, можливість відшукати нові сенси.

Режисер Дмитро Грешко зафільмував цю історію у своєму новому документальному фільмі:

«Коли почалось повномасштабне вторгнення, я переїхав в Ужгород, і щоб якось упоратися з новою реальністю, почав знімати все, що відбувається навколо. Одного разу В’ячеслав, місцевий театральний режисер та мій добрий знайомий, поділився ідеєю зйомки фільму про створення театру з переселенцями. Ідея мені сподобалась і ми без вагань почали роботу. Основним фокусом режисера під час створення постановки був пошук любові. Він бачить втрату любові персонажів один до одного та її пошук впродовж вистави. Так само він спонукав акторів-переселенців шукати любов в собі. Можливо якби росіяни не втратили відчуття любові до ближнього, то і не було б бажання нападати та руйнувати. Тому саме пошук любові є червоною ниткою, що тягнеться крізь весь фільм».

Наразі фільм знаходиться на етапі постпродакшену. Однією з основних задач, які ставлять перед собою творці — привернення уваги громадськості до проблем імігрантів та ВПО. За задумом «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» має вийти за межі документального кіно й перетворитися на мотиваційно-надихаючий майданчик, який допоможе українцям віднайти себе, попри складні життєві обставини, спричинені російсько-української війною. Саме тому спільними зусиллями постановку режисера В’ячеслав Єгорова покажуть в різних містах України, зокрема у Києві, Львові, Харкові та Івано-Франківську. 

Поліна Герман, продюсерка проєкту, коментує:

«З початком війни ми з режисером Дмитром Грешко шукали історії для нашого наступного фільму. На той час Дмитро був в Ужгороді, де й зустрів В’ячеслава, який розповів йому про свою ідею. Ми одразу зрозуміли, що це може бути цікаво, тож почали роботу над проєктом, не маючи бюджету на виробництво. Пізніше ми знайшли грант і продовжили знімати. Для нас “Король Лір: як ми шукали любов під час війни” — це історія про те, як мистецтво може вилікувати душевні травми звичайних людей. Для мене цей фільм дуже важливий, адже з його допомогою я хочу познайомити іноземців з українським народом і показати, що наші люди здатні творити та любити попри все».

«Король Лір: як ми шукали любов під час війни» — історія розквіту мистецтва на тлі життєвих випробувань, що випали на долю мільйонів людей. Під час роботи над постановкою команда проєкту несвідомо проходить складний етап прийняття ситуації та відновлення після пережитого. Разом із героями Шекспірівської трагедії, вони адаптуються до нової реальності. Тож зрештою вистава перетворюється своєрідну на подорож, під час якої потрібно знайти відповіді на питання про те, у чому полягає сила мистецтва та як продовжувати жити, звільнивши місце у своєму серці для кохання та надії.

Стежте за новинами проєкту в соціальних мережах (Instagram, Facebook).

Фільм створюється за підтримки агентства США з міжнародного розвитку USAID.