Сценаристка фільму “Перший код” розповіла, чому українським айтівцям, які робили кібератаки на росію, не заблюрили обличчя під час зйомок

Тривають зйомки найочікуванішого фільму цієї весни “Перший код” про розвиток української  IT- індустрії та боротьбу наших IT-воїнів

У фільмі взяли участь багато управлінців відомих міжнародних компаній, що були започатковані саме в Україні, а також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Сценаристка “Першого коду” Тетяна Буренко розповідає, що вражена, адже всі, хто давав інтерв’ю, не просив блюрити обличчя, хоча в фільмі буде дуже відверта інформація з перших вуст саме про кібервійну: 

“Я як сценарист дуже вражена героями. Ми багато говоримо про те, що в нас круті спікери, вони дуже талановиті й неймовірно заряджають. Та я ще хотіла б сказати про воїнів ІТ, яких ми залучили до зйомок у кіно. Це було непросто, але ми знайшли людей, які з перших днів боронять нашу країну за моніторами комп’ютерів. І я пережила шокуючий момент. Історія боротьби на кіберфронті зазвичай досить нелегальна, адже ти атакуєш, ти ddosиш, і хлопці, які давали інтерв’ю, могли б або відмовити, або попросити закрити їхні обличчя, змінити голос, тому що можуть бути наслідки. Та жоден з них не попросив цього зробити. Більше того, один воїн сказав: “Я, навпаки, хочу, щоб росіяни бачили моє обличчя, з ким вони воюють, щоб розуміли, що ми не боїмося”. І ти усвідомлюєш, що вони просто неймовірні! Ось це найбільше надихає в цьому кіно”.

Сценаристка “Першого коду” Тетяна Буренко
Сценаристка “Першого коду” Тетяна Буренко

Тетяна зізналася, що приєдналася до фільму вже в процесі зйомок і була абсолютним профаном саме в IT-індустрії. Але неймовірно надихнулася ідеєю, і саме це дало їй поштовх писати не з погляду IT-вця, а з погляду звичайної людини, для якої IT – “темний ліс”. Саме тому фільм буде цікавим для всіх. Адже це історія. яку має знати кожен українець через доступну мову кіно. 

“Немає в Україні такого документального кіно про ІТ, яким буде “Перший код”. Спершу я була абсолютним профаном у цій темі. Але тепер вважаю це моєю перевагою. Коли пишу, ставлю собі запитання: “А як це робив би звичайний глядач?” Такий підхід дозволяє мені скласти історію, що буде цікава широкому загалу. Також мені дуже допомагав Владислав Савченко, автор дослідження, який добре розуміється на темі IT-технологій. В нього взагалі майже не виникає питань, коли він спілкується зі співрозмовником”. 

Бюджет стрічки становить близько восьми мільйонів гривень. Творці фільму планують показати «Перший код» на світових майданчиках Netflix та Amazon.