Український фільм “Як там Катя?” отримав дві нагороди на Міжнародному кінофестивалі у Локарно

Стрічка змагалась у “Конкурсі кінематографістів сьогодення”

Українська стрічка “Як там Катя?” отримала дві нагороди на 75-у Міжнародному кінофестивалі у Локарно. Фільм режисерки Крістіни Тинькевич отримав спеціальний приз журі Ciné+, а виконавицю головної ролі Анастасію Карпенко визнали найкращою акторкою.

Життя актора це суцільні падіння та підйоми. Дуже важко зберігати віру в себе, коли тобі відмовляють. А ця роль – це моє довгоочікуване немовля. З любов’ю, великою вірою і натхненням викохане. Яке чекало великої пригоди світом. Коли в моїй країні почалася війна і вибила землю з-під ніг у всіх українців, важко думати про щось окрім цього. Довелося забути про всі ті сподівання, які було покладено. Нагорода показала, що віра – це найголовніше, що допомагає нам рухатись вперед. Це перемога не лише моя чи режисера. Це перемога всього нашого українського народу”,

розповіла акторка Анастасія Карпенко.

Дебютний повнометражний фільм Крістіни Тинькевич був представлений в конкурсній програмі “Concorso Cineasti del presente” (“Конкурс кінематографістів сьогодення”). Саме в Локарно відбулася світова прем’єра фільму про лікарку швидкої допомоги Анни, яка шукає справедливості в цьому недосконалому світі.

Коли ми їхали на фестиваль представляти фільм, я не сподівалася на нагороди. Адже показати фільм на такому фестивалі, як в Локарно, – це вже нагорода. Але приз – це визнання того, що наша робота над створення стрічки була не дарма. І я невимовно рада за Настю, яка отримала головну акторську нагороду. Коли я писала сценарій, то вже знала, що саме Настя буде грати головну роль. Вважаю, що вона супер акторка, для якою фільм “Як там Катя?” став майданчиком, де вона змогла продемонструвати всі свої професійні скіли і талант. Вона зробила дуже складну роботу з акторської точки зору. Якби не було Насті, фільму не існувало б, бо саме на її майстерності і тримається вся стрічка”,

додала режисерка Крістіна Тинькевич.

Виробництвом фільму “Як там Катя?” займалась компанія EVOS FILM. Продюсерами стрічки виступили Ольга Матат та Влад Дудко, оператор-постановник – Влад Воронін, художник-постановник – Влад Дудко, звукорежисер – Сергій Степанський Над сценарієм разом з режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок. Головну роль у фільмі виконала Анастасія Карпенко. 

Фільм “Як там Катя?” створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно України (стрічка стала одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно категорії “повнометражні дебюти”). Міжнародна промоція стрічки відбувається за підтримки Українського Інституту в межах програми “proMOTION”.

Спеціальний приз журі Ciné+ передбачає промо-кампанію фільму-переможця на суму 25 000 швейцарських франків на французькому телеканалі Ciné+ під час прокату у кінотеатрах Франції. 
Міжнародний кінофестиваль в Локарно – один з найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших.