У Локарно відбулась світова прем’єра українського фільму “Як там Катя?”

Показ стрічки відбувся 6 серпня 

На Міжнародному кінофестивалі у Локарно відбулася світова прем’єра українського фільму “Як там Катя?”. 6 серпня стрічку презентували в межах конкурсної програми “Concorso Cineasti del presente” (“Конкурс кінематографістів сьогодення”). 

На прем’єрному показі був повний зал, а після фільму ми отримали багато запитань від залу. Відчувалось, що стрічку сприйняли з великим інтересом – і це, звичайно, дуже тішить, – говорить режисерка фільму Крістіна Тинькевич. – Важливо для нас і те, що у представленні перед показом ми вкотре згадали про війну в Україні. Адже українське кіно на таких авторитетних майданчиках, як міжнародний кінофестиваль у Локарно – це наразі голос усієї нашої країни”.

“Як там Катя?” – режисерський дебют Крістіни Тинькевич у повному метрі. Соціальна драма про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості в недосконалому світі, щоб перемогти систему, змагається за нагороду конкурсу “Concorso Cineasti del presente” ще з 14 стрічками. Переможців Міжнародного кінофестивалю у Локарно оголосять в його заключний день 13 серпня.

Виробництвом фільму займалась компанія EVOS FILM. Продюсерами стрічки виступили Ольга Матат та Влад Дудко, а головну роль лікарки Анни виконала Анастасія Карпенко. Оператор-постановник – Влад Воронін, художник-постановник – Влад Дудко, звукорежисер – Сергій Степанський. Над сценарієм разом з режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок. 

Ми представили наш фільм на потужному міжнародному майданчику після довгого шляху труднощів і перепон. Спочатку – пандемія коронавірусу. Потім – велика війна в Україні. Але попри все це, українське кіно продовжує жити і розвиватись. Наш фільм не про війну, але в ньому підіймається тема втрати близької людини – і це те, з чим зараз, на жаль, стикається багато українців. І міжнародна спільнота, переглядаючи фільм, це відчувала“,

коментує продюсерка фільму Ольга Матат.

Фільм “Як там Катя?” створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно України (стрічка стала одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно категорії “повнометражні дебюти”). У 2021 році фільм “Як там Катя?” став переможцем програми “proMOTION” від Українського інституту.
Міжнародний кінофестиваль в Локарно – один з найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших.