Дві нагороди отримав український фільм «Памфір» на міжнародному кінофестивалі в Сербії

Нагороду THE PALIĆ TOWER за найкращу режисуру від міжнародного журі та СПЕЦІАЛЬНУ ВІДЗНАКУ від журі FIPRESCI 29-го Фестивалю Європейського Кіно отримав повнометражний ігровий фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір».

«Памфір» став одним із 10-ти ігрових фільмів, які були обрані до основного конкурсу фестивалю, що відбувся з 16 по 22 липня 2022 року. Фестиваль Європейського Кіно в місті Палич є яскравою культурною подією у Сербії, та одним із найважливіших кінофестивалів у регіоні

Оголошуючи нагороду, журі фестивалю окремо відзначило майстерну режисуру Дмитра Сухолиткого-Собчука та вишукану операторську роботу оператора-постановника фільму Микити Кузьменко.

«Дякую за нагороду журі та фестивалю, це так важливо в цей час принести гарні новини нашим громадянам»

прокоментував подію режисер фільму Дмитро Сухолиткий-Собчук. 

«Вітаю команду і партнерів фільму, що доклали свій талант та неймовірні зусилля для досягнення такого визначного результату! Дякуємо за відзнаку журі фестивалю! Це дає сили продовжувати нашу роботу»,

— додає  продюсерка стрічки «Памфір» Олександра Костіна. 

«Памфір» – історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де  він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Напередодні традиційного карнавалу Маланки Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран. Продюсери проекту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Жанкарло Насі, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Сільвана Сантамарія, Адольф Ель Ассаль, Адам Гуделл.

Прем’єра фільму відбулась в травні 2022 року в програмі Двотижневик режисерів Каннського міжнародного кінофестивалю.

«Памфір» створено у копродукції України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу. Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures, Soilfilms, Wady Media та Moderator.  

Девелопмент проекту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

У 2019 році «Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно (ігрові повнометражні авторські фільми спільного виробництва), а також отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародного фонду Goteborg Film Fund та Чернівецької обласної державної адміністрації.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.

Офіційна фейсбук-сторінка фільму «Памфір»  

Офіційна сторінка компанії BOSONFILM