Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs повертається з оновленим візуальним стилем та анонсує дати проведення.

Організатори фестивалю певні: культура не є поза політикою. Kharkiv MeetDocs уже шостий рік поспіль є культурним голосом сходу України. Це міжнародний фестиваль документального та художнього кіно, який сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії.

Цьогоріч організатори вирішили не припиняти діяльність фестивалю, адже саме зараз, під час російського вторгнення, документальне кіно грає надзвичайно важливу роль. Воно не просто засвідчує події — документальні фільми є інструментом інформаційної війни та складовою доказової бази злочинів ворога. Розповідає про унікальний український досвід боротьби та є великою частиною культурної репрезентації українців у світі. Водночас всередині країни документальні проєкти представляють мистецький погляд на події, перетворюючись на найбільш актуальний напрям розвитку в українській кіноіндустрії.

З міркувань безпеки Kharkiv MeetDocs відкриється у Києві та проходитиме 1-6 жовтня в гібридному форматі. Фестиваль відбуватиметься за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Євгенія Крігсхайм, директорка та засновниця фестивалю, коментує:

«Ми вирішили, попри всі обставини, провести фестиваль і цього року. Не можна згортати діяльність, коли українська культура навпаки потребує якнайширшої присутності у світі. Сьогодні документалістика стає основним напрямком українського кінематографа, і це зрозуміло. Митці прагнуть відрефлексувати події навколо та зафіксувати історичний момент, розповідаючи українцям і світу невигадані історії нашої боротьби за існування. І ми як фестиваль документального кіно просто не могли стояти осторонь. Задля безпеки цьогоріч ми відкриємо подію у Києві, адже Харків і досі знаходиться під атаками ворога. Але наступного року, я певна, ми проведемо фестиваль уже вдома. І ми надзвичайно вдячні партнеру, Федеративному міністерству закордонних справ Німеччини, за підтримку, завдяки якій MeetDocs може продовжувати свою діяльність».

З 14 липня по 25 серпня триватиме Open Call для учасників кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Для участі в конкурсі національного повнометражного документального кіно необхідно подати свій фільм на фестивальній платформі filmfreeway. Програма фестивалю включатиме національний конкурс, позаконкурсні покази та індустріальну секцію, що включатиме пітчинги, майстер-класи, панельні дискусії, воркшопи тощо, а також «фестиваль у фестивалі» – конкурс незалежного українського короткометражного кіно «Бардак».👉 Для участі в конкурсі національного повнометражного документального кіно: https://filmfreeway.com/KharkivMeetDocs🔥 Дедлайн: 25 серпня👉 Для участі в конкурсі короткометражного кіно «Бардак»: https://filmfreeway.com/BardakFilmFest🔥Дедлайн: 1 вересня👤 Цьогоріч програмним координатором Kharkiv MeetDocs став Денис Буданов — член міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI, Спілки кінокритиків України та Української кіноакадемії.Форму реєстрації, правила участі та регламент фестивалю можна знайти за посиланням: https://meetdocsfestival.com/reglament/
Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – міжнародний фестиваль документального та художнього кіно, який сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії. Фестиваль заснований у 2017 році. З 2022 року працює на благо культурної інтеграції України та її митців у світі.