Блог. День 1. Відкриття Каннського кінофестивалю

Що ж, 75 Каннський кінофестиваль офіційно відкрито, тож я і Ольга розпочали свою роботу на ньому. Ми приїхали до Канн і побували на церемонії відкриття фестивалю. Яскраві сукні, стильні костюми. Красиві жінки та чоловіки крокували червоною доріжкою на церемонію відкриття, яку традиційно розпочали в головному залі фестивалю — Люм‘єрі. На церемонії відкриття дистанційно виступив президент України Володимир Зеленський, якій в своїй промові зазначив свою впевненість в перемозі України над російським диктатором. Президента підтримали гучними оваціями. В той самий час Каннський кінофестиваль продовжує просувати тезу «мистецтво поза політикою» і неофіційно заборонив використовувати національну символіку України в окремих зонах фестивалю. Водночас даючи можливість отримати значки кольору українського прапора з лозунгами проти війни. 

Цього року тема України підіймається особливо гучно, тож ми докладаємо зусиль для підтримки нашої країни, працюючи в співпраці з українською делегацією. На цьогорічному фестивалі Україна представлена кількома фільмами, зокрема фільмом Максима Наконечного «Бачення метелика» в програмі «Особливий погляд», фільмом Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» в програмі «Двотижневик режисерів». На кіноринку Україна буде проводити презентації, пітчинги, в тому числі і фільма «Я, Ніна» Марисі Нікітюк, знятого за ідеєю Яніни Соколової. 

Окрім українського кіно на фестивалі можна побачити нові фільми Девіда Кроненберга, Джорджа Міллера, Рубена Естлунда, Джоела Коена, Алекса Гарленда, нові фільми режисерів, які кілька років тому вже підкорили жюрі фестивалю – Хірокадзу Корееда, Пон-Чжун Хо. Цього разу обидва вони приїжджають до Канн з новими роботами, тож, можливо, цього року журі знову відмітить їх роботи. Серед акторів-зірок фестивалю — Том Круз, Леа Сейду, Крістін Стюарт, Мадс Мікельсен та інші. 

В цьогорічній програмі багато дебютантів та маловідомих нашому глядачу режисерів, тож це дає всі підстави сподіватися на відкриття нових імен та сюрпризи. Сподіваємось, що серед програми цьогорічного фестивалю на нас чекають цікаві, оригінальні та актуальні картини. І головне, віримо що зовсім скоро ці фільми доберуться до українських кінозалів, де вже не буде повітряних тривог, а буде мир. Буде Україна. В тому числі на Каннському кінофестивалі. Тож, дивимося міжнародне кіно, вболіваємо за українське і віримо в перемогу!