Блог: Каннський фестиваль 2022. До відкриття

Канський фестиваль ось-ось розпочнеться! Я і мій друг та колега Роман вже вирушили до Лазурного узбережжя та  почала бронювати квитки на найжаданіші прем’єри цієї весни 

І поки всі завмерли в очікуванні найголовнішого кіносвята травня, я маю трохи часу розповісти про те, на які фільми ми чекаємо найбільше. 

Звичайно, одним з найголовніших «маст-сі» цього фестивалю є фільм корейського режисера Пак Чхан Вука. Автор таких культових фільмів як «Олдбой» та «Служниця» цього року завітає на фестиваль з новою картиною «Рішення піти». Ії сюжет розгортається у невеличкому гірському селищі, до якого приїздить детектив із метою розслідувати смерть чоловіка, який впав зі скелі. Можемо впевнено сказати, що Пак Чхан Вук є улюбленцем Каннського кінофестивалю. Він неодноразово отримував Золоту Пальмову гілку чи принаймні номінацію за свої картини. Чи пощастить режисеру цього року? Скоро побачимо!

Іншою цікавинкою безумовно є «Злочини майбутнього» Девіда Кроненберга. У новому фільми так званого «майстра боді-горору» по-справжньому зірковий каст. Під час перегляду на екрані ми зможемо побачити Віго Мортенсена, Леа Сейду та Крістен Стюарт. Історія відбуватиметься у недалекому майбутньому, де у людей раптово

 з‘явився синдром прискореної еволюції. З нетерпінням чекаємо на прем’єру та дуже сподіваємося, що попри ажіотаж зможемо дістати квитки  на покази. 

Безумовно, ми із нетерпінням чекаємо та вболіваємо за фільм нашого земляка, Максима Наконечного. «Бачення метелика» потрапило до програми «Особливий погляд». Історія жінки-воїна сприймається дуже болісно на фоні подій сьогодення. Як висловися сам режисер, «Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали б впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина».

Ще один український фільм, представлений на Канському кінофестивалі, це — «Памфір». Робота Дмитра Сухолиткого-Собчука увійшла до програми «Двотижневника режисерів». Режисер розповідає, «події у фільмі відбуваються в прикордонній зоні на заході України. Ми спостерігаємо за життям головного героя на прізвисько Памфір та його сім’ї. Під час перегляду стрічки глядач дізнається, що означає це слово, звідки взялося це прізвисько.

Якщо дуже коротко, то цей фільм — про побічну дію безумовної любові. Про те, що іноді ця любов може засліплювати і ми не завжди бачимо ту небезпеку, яку зберігають сокровенні бажання. Адже деколи ці бажання можуть збутися.»

Окрім конкурсу фестиваль готовий вражати глядачів позаконкурсною програмою. Хоча в останні роки на великі екрани вийшов не один байопік про легендарних музикантів, завжди приємно поринути в атмосферу минулого та насолодитися культовими піснями. Цього разу на глядачів чекає «Елвіс» від режисера База Лурмана, який розповість про шлях до успіху га весь світ відомого співака та короля рок-н-ролу Елвіса Преслі.

Окрім вищеназваних фільмів ми дуже сподіваємося подивитися «Час Армагедону» від Джеймса Грея, «Посередника» Хірокадзу Кореєда та ще багато фільмів, про які ми не встигли згадати. 

Тож побажайте мені щасливої кіноподорожі та не забувайте слідкувати за новинами, обіцяємо розповісти про все із перших вуст!