Міжнародний постер фільму «Памфір», прем’єра якого відбудеться в Каннах

Представляємо офіційний міжнародний постер фільму «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Світова прем’єра драми відбудеться 21 травня на 75-му Каннському міжнародному кінофестивалі, в паралельній програмі Двотижневик режисерів.  

«На мою думку, існує дві візитівки фільму, перша  — це постер, друга — трейлер.  І після їх перегляду  глядач приймає для себе рішення дивитись це кіно чи ні. Концепція нашого постеру на перший погляд проста — ми бачимо головного героя, а все, що позаду, неначе  орнамент. На тлі ви бачите нерозбірливі силуети, але якщо уважно придивитись — це осмислені зображення тих елементів чи персонажів, які увійшли в картину. Для мене в постері важливим є момент цього вдивляння. Ми дуже довго шукали плакатиста. І таки знайшли Пьотра Грушинські у Польщі, який є неймовірно вдумливим і тим, хто уважно вдивляється у суть речей. Йому вдалось вловити багато тих моментів, які передають суть персонажів, картини в цілому і закодувати певний меседж, адже процес створення постера — це момент створення картини на основі іншої картини»,

коментує роботу режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Над постером працював Пьотр Грушинські — художник, графічний дизайнер, ілюстратор, плакатист із Кракова: 

«Після перегляду фільму я був надзвичайно вражений – це дуже складний твір як за сюжетом, так і за формою. Кожна деталь, кожна сцена в “Памфірі” ретельно продумані з точки зору змісту, візуальних елементів, метафор та прихованих значень. Після обговорення з режисером, ми дійшли висновку, що саме такий постер ми хочемо створити – деталізований багатьма прихованими мотивами, які глядач знаходить під час вдивляння в плакат та в його метафоричну суть. Я отримав від Дмитра кілька ескізів, які стали для мене дуже вдалим брифом. Завдяки їм я дізнався, що для режисера було найголовнішим відобразити в цьому надзвичайному фільмі. 

Сам фільм для мене настільки цікавий і неоднозначний, що до нього можна створити цілу купу постерів, які розкриватимуть його з різних сторін. Ми обрали одну з концепцій, яка вже на передньому плані представляє собою певну метафору, а на задньому – ми приховали багато важливих для сюжету фільму елементів. Я сподіваюся, що наш постер сподобається широкій аудиторії – зможе заінтригувати перед переглядом фільму і ще більше зацікавить після».

Події стрічки розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, чоловік змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

«Памфір» створений у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Виробництво фільму здійснила компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проекту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко та Жанкарло Насі.

Розробка проекту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект став учасником двох найвпливовіших сценарних майстерень – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

«Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно. Створення фільму підтримано Польським Інститутом Кіно (PISF), швейцарським фондом Visions Sud Est, фондом Hubert Bals Fund, французьким національним центром кіно CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародним фондом Goteborg Film Fund та Чернівецькою обласною державною адміністрацією. 

Український реліз фільму запланований на 2022 рік.