Головна програма 19 Docudays UA «Новий прекрасний світ»!

Подіями кінофестивалю стануть покази фільмів, автори яких шукають відповідь на питання, яким наш світ буде завтра.

Визначено фільми головної програми 19-го Docudays UA, тема якого — «Новий прекрасний світ». Про це йдеться у повідомленні кінофестивалю.

До програми увійшло три фільми: «Cвітло, всюди», «Відходи №6. Як велично» і «Модний Вавилон».

«Світло, всюди» — це фільм американського режисера Тео Ентоні. Автор досліджує, як люди фізично бачать світ, фокусуючись на використанні нагрудних поліцыйських камер та інших форм спостереження.

Кадр із фільму «Світло, всюди» (реж. Тео Ентоні)

Глядачі «завітають» на виробництво компанії «Аксон» й відкриють нескінченну кількість техніки для стеження.

Минулого року фільм здобув «Спеціальну нагороду журі за американський документальний фільм» на кінофестивалі «Санденс».

У стрічці «Відходи №6. Як велично» фінський режисер Ян Іяс розповідає про парадокси нового цифрового світу. У Південній Кореї тотальна залежність підлітків від ґаджетів призвела до появи державної програми реабілітації й створення спеціальних таборів. Там у дітей відбирають смартфони й допомагають долати «ломку», схожу на наркотичну.

Кадри з фільму «Відходи №6. Як велично» (режисер Ян Іяс)

Стрічка «Модний Вавилон» Джанлуки Матаррезе, на перший погляд, здається веселим спостереженням за світом модної індустрії. Проте тиждень високої моди завершується. І тоді травесті-діви, які були зірками шоу, намагаються «дотягти» до наступного року.

Кадр із фільму «Модний Вавилон» (реж. Джанлука Матаррезе)

«Назва основної кінопрограми цьогоріч невипадково перегукується з романом Олдоса Гакслі «Прекрасний новий світ». Як і автор антиутопії, ми шукали відповідь на питання, яким наш світ буде завтра. Йдеться не тільки про роботизацію професій, подолання наслідків пандемії COVID-19, балансування на порозі екологічної катастрофи, але й про ідеї авторитаризму, які укорінюються навіть у найдемократичніших державах»,  

— прокоментувала директорка Комунікаційного департаменту та членкиня відбіркової ради фестивалю Дарʼя Аверченко.

Відбудеться фестиваль Docudays UA з 25 березня по 3 квітня.