Takflix випустив культове українське кіно з 90-х

Онлайн-кінотеатр Takflix.com випустив добірку «Вперед у 90-ті!» зі знаковими фільмами перших років Незалежності України. Добірка доступна на всіх територіях мовою оригіналу.

У «Вперед у 90-ті!» ввійшли пригодницька комедія «Вперед, за скарбами гетьмана!», романтична притча «Фучжоу», соціальна драма «Цвітіння кульбаби» та київський детектив «Приятель небіжчика» — перший фільм, висунутий від України на премію «Оскар».

«20-ті — це нові 90-ті. З одного боку спрацьовує поколіннєвий фактор: люди, які зростали і формувались у 90-ті, зараз у розквіті сил. Вони диктують моду і визначають тенденції у візуальній культурі по всьому світу. 

З іншого боку, в Україні це актуальніше, ніж де-інде, адже 90-ті є початком України як політичного проєкту. Це час, коли все українське — в буквальному сенсі — вибухнуло і пережило фундаментальне становлення. «Брати Гадюкіни», джинси, жуйки і дух авантюризму — це наше культурне ДНК.

Добірка «Вперед у 90-ті» обов’язкова до перегляду всім, хто цікавиться сучасною українською культурою і хоче зрозуміти нашу країну сьогодні і завтра»

«Вперед, за скарбами гетьмана!» (1993) – сатирична комедія Вадима Кастеллі про те, як за нащадком Івана Полуботка полюють агенти КДБ та іноземні шпигуни, щоб з його допомогою здобути заховані скарби гетьмана. Спеціально для фільму Брати Гадюкіни написали пісню «Гей, Іване».

«Фучжоу» (1994) – романтична притча Михайла Іллєнка. Історія емігранта Ореста, який шаленим вітром стихій потрапляє в українське село. У фільмі знялися Тарас Денисенко, Богдан Ступка, Олексій Горбунов та Богдан Бенюк.

«Цвітіння кульбаби» (1992) – соціальна драма Олександра Ігнатуші про справжнє життя українського села початку дев’яностих. Головний герой – юнак Юрась, який нещодавно вийшов із в’язниці. У фільмі звучить промова президента Леоніда Кравчука з нагоди першої річниці відновлення незалежності України.

«Приятель небіжчика» (1997) – кримінальний детектив В’ячеслава Криштофовича про Київ 1990-х та період «дикого капіталізму». Від головного героя Анатолія йде дружина, тож він вирішує замовити свого суперника кіллеру. «Приятель небіжчика» – перший фільм, висунутий від України на премію «Оскар».

Дивитiись добірку