Терикони | трейлер

НАЗВА ФІЛЬМУ: ТЕРИКОНИ

МІЖНАРОДНА НАЗВА: TERYKONY

ХРОНОМЕТРАЖ: 80’09”

КРАЇНА: УКРАЇНА, 2022

ВИРОБНИЦТВО: ІНСАЙТМЕДІА ЗА ПІДТРИМКИ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО

Документальний фільм Тараса Томенка відібрано для участі у програмі Generation Kplus Берлінського міжнародного кінофестивалю 2022

Світова прем’єра фільму відбудеться 15 лютого 2022 року в Берліні.

ЛОГЛАЙН

Це історія про дорослішання і зустріч з жорстокою реальністю. І про дитинство, яке триває, незважаючи на війну.

КОРОТКИЙ СИНОПСИС

Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у Новорічну ніч. Вона вижила, але втратила батька, дитинство і віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажом за вікном. Але Настя не припиняє мріяти. Як і кожна дівчина, вона мріє про новий будинок, собаку і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

За офіційною статистикою, наразі в зоні бойових дій на Донбасі проживає близько 10 тисяч дітей.

Метод документального спостереження за героями та невторгнення в їхній особистий простір дозволив показати драматизм дитячого життя на передовій.

НАЗВА: ТЕРИКОНИ

Терикони – це відпрацьована порода, що є знаковим елементом ландшафту на Донеччині, є алегорією до долі полишених дітей, для яких війна стала частиною їхнього життя. Не маючи ні захисту, ні елементарної безпеки ці діти не мають майбутнього.

Це історія дітей, які страждають від обстрілів, втратили батьків і рідних, але продовжують жити і любити там, де інші втратили будь-яку надію.

РЕЖИСЕР:

Тарас Томенко — Член Європейської кіноакадемії

Режисер, сценарист, народився 6 лютого 1976 року в Києві.

Освіта: КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ іменi І. К. Карпенка-Карого, Інститут екранних мистецтв; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут філології.

2001 Нагорода Берлінале Панорама за фільм «ТИР»

Тарас Томенко досліджує цю тему з початку війни на Донбасі. З 2014 року зібрано безліч матеріалу та свідчень про дітей на війні на Донбасі.

У 2018 році продюсер Володимир Філіппов (ІнсайтМедіа продюсерский центр) поспілкувавшись з режисером Тарасом Томенко, запропонував йому зробити повнометражний фільм про дітей війни. Тарас погодився, і так розпочався проект «Терикони».

У 2019 році фільм «Терикони» підтримало Державне агентство України з питань кіно. Протягом останніх двох років було відзнято більш ніж 200 годин матеріалу.

У 2021 році Терикони було представлено:

• Секції «Work in progress» 55-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.

• Секції «Work in progress» 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю – здобуто перемогу за Найкращий проект.