Фільм «Стоп-Земля» здобув премію імені Лесі Українки за 2021 рік

У 2021 році стрічка отримала три нагороди 12-го Одеського міжнародного фестивалю та «Кришталевого ведмедя» юнацького журі програми Berlinale Generation 14plus 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Держкомтелерадіо визначив лауреатів премії імені Лесі Українки за 2021 рік.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» з п’яти висунутих творів більшістю голосів члени комітету визнали переможцем повнометражний ігровий фільм «Стоп-Земля» Катерини Горностай. Це драма дорослішання, розповідь про перший чуттєвий досвід підлітків. У фільмі знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва і Київської області.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 54 претендентів перемогла книга Лариси Ніцой «Незламні мураші». Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній йдеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» з 16 висунутих робіт перемогла серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна. Члени комітету відзначили виразні образи казкових персонажів, а також ілюстрації подорожей різними країнами, які вчать маленьких читачів сприймати такий різний світ та інші народи.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» серед шести висунутих робіт кращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер–постановник Ірина Корольова). Це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами та пригодницьким сюжетом.

Драма Катерини Горностай «Стоп-Земля» вийде в прокат 20 січня. Головна героїня стрічки — 11-класниця Маша, яка готується до випускних екзаменів, проте закохується в однокласника Сашу. Подолати перші складнощі на шляху до дорослого життя Маші допомагають її друзі та близькі.

Світова прем’єра фільму відбулася на Берлінському кінофестивалі, де стрічка здобула нагороду «Кришталевий ведмідь» від юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus як найкращий повнометражний фільм.

Українська прем’єра відбулася в межах конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю, де стрічку відзначили Гран-прі та «Золотим Дюком» як «Найкращий повнометражний фільм». Увесь акторський колектив фільму журі нагородило за «Найкращу акторську роботу». Фільм також має п’ять нагород премії «Кіноколо» від українських кінокритиків.

Проєкт фільму«Стоп-Земля» здобув підтримку Українського культурного фонду та став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Державного агентства з питань кіно.

ДМ