В Україні знімуть трилер «Хрущі» про хрущовську відлигу та жуків-мутантів.

«Хрущі» — це майбутній український трилер, дія якого розгортатиметься наприкінці 50-х у радянській Україні.

Це продюсерський проєкт сценариста Віталія Бардецького («Вусатий Фанк») і ексочільника Держкіно та продюсера Пилипа Іллєнка («Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія», реж. Юрій Іллєнко; «Будинок „Слово“. Нескінчений роман», співпродюсер, реж. Тарас Томенко). Наразі проєкт перебуває на початковій стадії виробництва, а його розвиток підтримав Український культурний фонд.

Події «Хрущів» відбуватимуться за хрущовської відлиги. Генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов ініціює реформу радянського сільського господарства, яке має на меті наздогнати й перегнати США за виробітком сільгосппродукції, особливо — кукурудзи.

Щоб досягти цієї мети, використовуються всі засоби. Зокрема, будуються секретні лабораторії. В одну з таких у віддаленому селі вирушає амбітний столичний агроном. Там він знаходить кохання та стає до нерівного бою з жуками-мутантами.

Над сценарієм працювали музичний журналіст Віталій Бардецький та письменник і журналіст Юрій Нікітінський. Також на стадії девелопменту до команди проєкту долучилися консультант з науки — кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту фізіології НАН України Олексій Болдирєв і артдиректор проєкту — дизайнер і музикант Євген Таран.

УК