«Крутий Заміс»: новий сезон найбільшого українського документального проєкту про ветеранів АТО готовий та виходить на міжнародний рівень

Серед героїв – письменник Сергій «Сайгон» Лещенко, власник кав’ярні «На підвіконні» Юрій Яремов та інші, а також ветерани з США, Австралії, Канади, Італії та Великої Британії.

Студія DocNoteFilms завершила роботу над третім сезоном документального серіалу «Крутий Заміс». Він розповідає про ветеранів АТО, які після повернення з війни заснували власний бізнес – від кав’ярні до виготовлення ляльок. Перший сезон вийшов навесні 2020 року та розповідав про 8 підприємців з Києва, другий – про 10 з усієї України. Головна ідея – доступно й зрозуміло розповісти соціуму про ветеранів, а ветеранам показати приклади, як можна реінтегруватися у мирне життя. «Крутий Заміс» став наймасштабнішим проєктом про українських ветеранів: у трьох сезонах знялися 62 герої.

Кожна серія – це невимушена розмова героїв про все, що їх турбує: від спогадів про війну та армійських жартів до складнощів та успіхів у відкритті власної справи.

У нових епізодах автори «Крутого Замісу» дещо змінили концепцію серіалу: тепер діалог відбувається між героєм-ветераном з України та ветераном – засновником власного бізнесу з-за кордону. Герої спілкуються за допомогою перекладача, але це не стає на заваді щирій та жвавій розмові. Продюсер Сергій Малярчук розповідає:

«Працювати над цим сезоном було складно, але дуже цікаво і корисно. Ми хотіли почути про досвід ветеранів з-за кордону, поглянути їхніми очима на нашу країну та перейняти корисні ідеї. Попри всю схожість ветеранів, які брали участь в бойових діях, наша війна відрізняється в багатьох аспектах. Проте ми знайшли багато спільного у міжнародній ветеранській спільноті, дізналися багато нового – як проводять реабілітацію, як розпочинають та ведуть бізнес, про державну підтримку, ставлення до війни загалом і до конфлікту в Україні… Відбулися дуже змістовні діалоги, і я сподіваюсь, глядачі відкриють для себе багато нового про ветеранську спільноту».

З українського боку в проєкті взяли участь письменник Сергій «Сайгон» Лещенко, Юрій Яремов (книгарня-кав’ярня «На підвіконні»), Володимир Коновалюк (клінінгова компанія БрудБастерс), Ігор Калиновський (спортивно-стрілецький клуб «Створи Себе Сам»), Тетяна Тарасенко (салон краси Happy Fingers), Сергій Бондар (виготовлення ляльок-реборнів), Антон Бростовський (створення альтанок та великих конструкцій з дерева та металу BROSTOVSKY), Євген Попов (будівельна компанія EMP Contractor).

Серед закордонних учасників – ветерани з Великої Британії, США, Італії, Австралії, Канади: Ерік Гейтс (кавова компанія Devil Dog Coffee Company, США), Гері Кросбі (дерев’яні скульптури та декор Woodcarving Darkwood, Канада), Марчелло Таппа (тренування з бойових мистецтв та консультації з безпеки, Італія), Гері Харді (ландшафтний дизайн Brunners Lawn and Services, США), Гус Вілсон (барбершоп Jolly Roger Barber Bar, Австралія), Джеймс Вілтью (магазин афганських килимів ручної роботи The Afghan Rug Shop, Велика Британія), Джейн Туеро Блатті (фоторепортажі, документалістика, США), Філіп Хью (клінінговий сервіс Military Veterans Cleaning, США).

Ведучим третього сезону став Олексій Литвиненко – також ветеран, почав службу у 2012 році в Феодосії у складі 1 окремого батальйону морської піхоти, пройшов АТО і нещодавно звільнився з лав ЗСУ.

Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду.

Прем’єра відбудеться на регіональних каналах Суспільного мовлення на початку наступного року.