«Зошит війни» вийшов онлайн

Документальна стрічка «Зошит війни» Романа Любого вийшла на онлайн-платформі Takflix. Фільм доступний мовою оригіналу з субтитрами на території України. 10 гривень з кожного придбаного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії «Повернись Живим» на закупівлю мобільних комплексів спостереження.

«Зошит війни» – стрічка з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Це сюрреалістична подорож на фронт війни з Росією, де панують закони, відмінні від звичайного світу. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео, та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

Фільм отримав приз глядацьких симпатій та дві спеціальні нагороди на кінофестивалі Docudays-UA 2020 року, а також здобув перемогу на Kharkiv Meet Docs.

«Я відбирав матеріал, бо хотів показати побратимство як явище. Професійним документалістам потрібно було б провести місяці у компанії героїв, щоб здобути такий рівень довіри, такий рівень психологічного доступу. Цей матеріал минає цей громіздкий процес. Тож мені важливо було вихопити моменти, які показують стосунки між людьми, саме побратимство. Це явище, з яким ми познайомились нещодавно.»

 режисер Роман Любий. 

«Зошиту війни» мав вийти в кінотеатрах, але покази були скасовані через те, що Держкіно не видали фільму прокатне посвідчення на оригінальну версію фільму.

Попри це, команда фільму робить все для того, щоб фільм був побаченим:

 «Дякуємо платформі Такфлікс та нашому прокатнику КІНО86, що у цій непростій ситуації не зупинились і знайшли формат, у якому фільм зможуть побачити глядачі.»

Фільм