Спеціальний диплом журі Одеського МКФ 2021, українсько-німецький фільм «Суперник» – на фестивалі «Нове німецьке кіно»

Фільм «Суперник» німецького режисера Маркуса Ленца буде показаний у програмі фестивалю «Нове німецьке кіно» у Києві. Стрічка була створена у ко-продукції України (“BelkaStrelka”) та Німеччини (“Hanfgarn & Ufer”). 

Показ фільму в Києві відбудеться в п’ятницю, 8 жовтня. Фільм представлять представники знімальної групи.

Фільм отримав понад десяти нагород на міжнародних кінофестивалях по всьому світі – “за кращу режисуру” (Skip City International D-Cinema festival (Японія)), “кращий фільм” (МКФ у м. Брайншвейг (Німеччина), Національний фестиваль німецького кіно в м. Хоф (Німеччина), Achtung Berlin (Німеччина), МКФ в Пріштіні (Македонія)), “кращу операторську роботу” (МКФ “Лістапад” в Мінську (Білорусь), кінофестиваль Achtung Berlin (Німеччина)), “кращий сценарій” (МКФ у м. Нієсс (Польща), Achtung Berlin (Німеччина). Стрічку було показано на більш ніж 25 кінофорумах. Світова прем’єра відбулася на кінофестивалі класу “А” в м. Пусан (Південна Корея), українська прем’єра – на 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі в Національному конкурсі, де фільм було відзначено Спеціальним дипломом журі. 

«Суперник» — це історія дев’ятирічного хлопчика Романа, який їде до своєї матері Оксани у Німеччину.  Туди жінка виїхала на нелегальні заробітки і почала жити з 62-річним вдівцем-діабетиком Ґертом. Німецький друг Оксани намагається подружитися з хлопчиком, але Романа насамперед цікавить увага матері. Раптом Оксані стає погано, тому Роман залишається наодинці зі своїм суперником. Але і Ґерт невдовзі помирає від інсульту.

«Прототипи усіх героїв — це справжні люди, з якими я особисто стикався. Під час створення фільму я багато часу проводив зі справжнім «Романом», починаючи з першої хвилини його перебування в Німеччині до дня, коли він вперше пішов до німецької початкової школи. Наш фільм намагається показати глибокий внутрішній світ дитячої душі, яка втратила своє місце, але при цьому зростає неймовірно сильною», — розповідає про стрічку режисер Маркус Ленц.

Для українських ко-продюсерів Марини Орєхової та Юрія Бєлого (BelkaStrelka) “Суперник” став першою ігровою стрічкою в кар’єрі. “Фільми про українських заробітчан зазвичай фокусуються на долі саме наших жінок. Нам сподобалося, що Маркус взяв інший ракурс і спробував подивитися на економічну міграцію очима дитини такої жінки. Як за цих умов живеться їм, новому поколінню? Як їм дається переїзд і адаптація до нових умов, ба навіть нових «родичів»? Ми не могли пройти повз такої теми”, – зазначили продюсери.

«Нове німецьке кіно» – один з найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематографи своєї країни. Фестиваль проходить у Києві з 7 до 13 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Також покази відбудуться у Маріуполі, Харкові, Дніпрі, Львові, Чернівцях та Одесі. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.