Українські кінематографісти підняли тему захисту тварин

Олександр Портян — незалежний документаліст та режисер-оператор,  вже відомий українській кіноспільноті своїм короткометражним фільмом «Сильна доля», який отримав особливу відзнаку на кінофестивалі «Відкрита Ніч. Дубль 22» 2019 року та був внесений до шорт-ліста конкурсу короткометражних фільмів «Виклик» від Toyota. 

У документальному кіно Олександр досліджує тему сродної праці: як людям вдається знайти справу свого життя, та на скільки вистачить їхнього ентузіазму, наполегливості та віри нею займатися. Саме тема відданості своїй справі є наскрізною і в дебютній повнометражній роботі Олександра, стрічці «Дике дике місто», яка створюється за підтримки Українського культурного фонду. 

Це історія про «Команду порятунку тварин міста Києва» — загін волонтерів, які рятують тварин, що опинилися в критичній ситуації. Автор порушує таке надважливе питання, як співіснування тварин і людей в мегаполісі. Головні герої фільму щодня рятують тварин з надзвичайних ситуацій, часом на грані можливостей, ціною неймовірних зусиль. Саме їх очима і бачить історію глядач. 

Команда чергує цілодобово, без вихідних, відтак і процес фільмування більше нагадує режим оперативного чергування. Разом із рятувальниками знімальна група спускається у колектори і залазить на горища, шукає для тварин тимчасові притулки та нових опікунів. Одного разу треба було врятувати кількох лебедів на озері, яке вже почало вкриватися кригою. Дістатися до птахів можна було лише на човні.  «Чи був ризик опинитися у воді разом з камерою? Так. Але залишитися чекати на березі я не міг», – згадує Олександр Портян. 

Спостерігаючи за роботою КАРГ, глядач дізнається, як існують організації, що опікуються тваринами на локальному та державному рівнях: від заснування мережі притулків для диких тварин до лобіювання законодавства в сфері регулювання відносин між державою та приватними зоо-захисними ініціативами. Як довго зможе існувати таке об’єднання однодумців без фінансової та інституційної підтримки держави? Якими є будні людей, які обрали метою свого життя порятунок тварин у мегаполісі? На всі ці питання Олександр Портян намагається дати відповідь у своєму фільмі. 

«Як на мене, Київ є дикою територією з точки зору взаємодії мешканців та тварин. Місто швидко розвивається, трафік збільшується, і люди забувають, що ділять цей простір з багатьма видами тварин. А саме вони потребують допомоги іноді частіше, ніж люди. Kyiv Animal Rescue Group  вразила мене – у хаосі мегаполісу люди самоорганізувались, щоб рятувати тварин із загрозливих ситуацій, й не очікують при цьому на державну підтримку. Вони готові присвятити цій справі життя. Фільмом я б хотів познайомити вас з добровольцями команди порятунку тварин, які мають своє бачення на життя тварин у місті і взяли на себе відповідальність втілювати цю візію».

Олександр Портян. 

Сайт: http://wildwildcityfilm.com/

Facebook: https://www.facebook.com/wildwildcityfilm

Instagram: https://www.instagram.com/wild.wild.city/