Оголошено учасників «Монтажної лабораторії в Україні»

Цьогоріч лабораторія відбудеться офлайн у Києві з 21 вересня до 2 жовтня

Міжнародну навчальну програму з лабораторією кіномонтажу проводять в Україні First Cut Lab під міжнародним керівництвом Метью Дарраса у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії̈ України (FIAU).

Зазначимо, що Асоціація, як партнер, та організатори лабораторії в Україні не впливають на вибір фільмів і рішення експертів First Cut Lab. Рішення цілком і повністю приймають фахівці First Cut Lab, які й проведуть лабораторію.

Приймання заявок на участь тривало онлайн сайті First Cut Lab із 20 серпня по 5 вересня. Цьогоріч вперше до участі приймали не лише ігрові, але й документальні фільми.

За результатами конкурсного відбору поданих проєктів відбірковим комітетом First Cut Lab визначено ті, що братимуть участь в інтенсиві лабораторії:

  • · «Я, Ніна» / Lucky girl, реж. Марися Нікітюк, продюсери Яніна Соколова та Юлія Сінькевич;
  • · «Памфір» / Pamfir, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук, продюсери Олександра Костіна, Лора Бріан, Клаудіа Смея, Богдана Шевчик, Жанкарло Насі;
  • · «Залізна сотня» / Company of Steel, реж. Юлія Гонтарук, продюсер Ігор Савиченко

Учасники проведуть за монтажним столом набагато більше часу, аніж на минулій лабораторії. Наставником учасників з монтажу є Бенджамін Мірґу –– режисер монтажу, тренер, режисер-постановник, програмний координатор фестивалів.

Наприкінці програми учасники отримають цінні поради від закордонних сейлз-агентів, програмних координаторів фестивалів та дистриб’юторів.

Минулоріч учасниками програми «Лабораторія кіно-монтажу в Україні First Cut Lab» стали такі фільми, як «Будинок Слово» Тараса Томенка, «Степне» Марини Вроди та «Стоп-Земля» Катерини Горностай. Останній у травні цього року виграв «Кришталевого ведмедя» на Берлінале у конкурсі Generation 14+, а наприкінці серпня був визнаний Найкращим фільмом Національного конкурсу Одеського кінофестивалю, як за версією журі, так глядачів.

Український культурний фонд — державна установа, створена 2017 року як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду відповідно до чинного законодавства є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт: ucf.in.ua.

Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/.