В Україні відбудеться «Монтажна лабораторія» — навчально-практична програма для професіоналів у кіновиробництві

Це міжнародна навчальна програма з лабораторією кіномонтажу, яку проводять в Україні First Cut Lab під міжнародним керівництвом Метью Дарраса у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії України (АКУ). Творчою координаторкою та керівницею проєкту є заступниця голови АКУ, продюсерка Наталя Лібет.

Лабораторія відбудеться офлайн у Києві з 21 вересня до 2 жовтня. 

Прийом заявок на участь від кінематографістів стартує сьогодні, 20 серпня.

Щоб подати свій проєкт, заповніть заявку на сайті:

Слідуйте інструкції, наведеній нижче. 

Аби долучитися до програми, проєкт має відповідати наступним вимогам:

— Ігровий або документальний повнометражний фільм із готовим першим чи другим варіантом монтажу.

— Готовність команди фільму — у складі продюсера, режисера-постановника та режисера монтажу. Бути присутніми протягом усієї навчально-практичної програми.

— Робоча мова — англійська.

— Надати відео: закрите посилання (з паролем) до варіанту монтажу, який команда фільму готова змінювати, хронометражем до двох годин, із субтитрами англійською мовою.

— Загальна інформація українською та англійською мовами про фільм (назва, короткий синопсис, імена авторів сценарію, режисера-постановника, продюсерів, режисера монтажу).

 — Закрите посилання на відео та загальну інформацію треба розмістити в одному файлі формату «.pdf».

— У конкурсі можуть брати участь усі фільми, вироблені на території України з або без підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Дедлайн приймання заявок: 5 вересня

Оголошення учасників цьогорічної «Монтажної лабораторії» відбудеться 10 вересня.

Міжнародним куратором в Україні стане Метью Даррас. Він є міжнародним керівником Лабораторії першого кіномонтажу First Cut Lab, яку він співзаснував 2015 року. За 6 років програма підтримала понад 60 ігрових фільмів. Більша частина з них — це дебюти, багато фільмів мали світові прем’єри в Каннах, Торонто, Сан-Себастьяні, на Берлінале та Карлових Варах. Сам Меттью Даррас керував європейською кіномережею, працював відбірником кінофестивалів, зокрема Каннського тижня критиків.

Наставником учасників з монтажу цьогоріч стане Бенджамін Мірґу –– режисер монтажу, тренер, режисер-постановник, програмний координатор фестивалів. Як режисер монтажу, він брав участь у десятці проєктів, які  мали світові прем’єри на міжнародних фестивалях, як-от: Канни, Берлін, Локарно, Роттердам та Карлові Вари. Цьогоріч його фільм стартує у Венеції. З 2015 року він керує лабораторією First Cut Lab разом з Метью Даррасом. 

За результатом відбору виберуть три фільми-учасники цьогорічної програми. У титрах картин має бути зазначено «Монтажна лабораторія в Україні за підтримки Українського культурного фонду».

Варто додати, що в попередні роки учасниками «Монтажної лабораторії» від First Cut Lab ставали картини, як-от: «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча (спеціальна нагорода журі конкурсу «East of the West» Карловарського міжнародного кінофестивалю 2019 року, премія «Золота Дзиґа», кілька призів на Одеському міжнародному кінофестивалі), «Стоп-Земля« («Кришталевий ведмідь» Берлінського кінофестивалю) тощо.

Проєкт «Навчально-практична програма «Монтажна лабораторія в Україні»» проводять у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії України. Одним з основних завдань АКУ є створення сприятливих умов для української кіноіндустрії самостійно або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Заснована наприкінці 2016 року.

Проєкт «Навчально-практична програма «Монтажна лабораторія в Україні»» проводять за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою організаторів.

Український культурний фонд — державна установа, створена 2017 року як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду відповідно до чинного законодавства є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.