«Казка про Коника» — в кінотеатрах з 9 вересня

9 вересня 2021 документально-анімаційний фільм Уляни Осовської й Дениса Страшного «Казка про Коника» виходить в український прокат.

Промо-тур Україною за участі авторів стрічки Уляни Осовської та Дениса Страшного (Docutoloka) заплановано з 4 по 12 вересня, а сам кінопрокат відбудеться у 23-х містах України — Києві, Львові, Харкові, Сумах, Одесі, Миколаєві, Маріуполі, Дніпрі, Запоріжжі, Рівному, Черкасах, Херсоні, Кривому Розі, Чернігові, Полтаві, Луцьку та інших.

Фільм розповідає про найвідомішого українця в Естонії — Анатолія Лютюка і його волонтерську місію на Донбасі. Окрім своєї волонтерської діяльності, Анатолій також збирає добрі історії, адже багато років тому дав обітницю щодня знаходити щось добре. У цьому йому допомагає дерев’яний Коник, який стає героєм казок про тварин на війні, написаних за мотивами реальних подій.

Робота над фільмом «Казка про Коника» тривала понад 6 років, за які було відзнято понад 300 годин матеріалу. У листопаді минулого року фільм презентували на індустріальній секції головного світового фестивалю документального кіно IDFA, де він розпочав свій шлях до глядача.

Попередньо кінопрокат фільму в Україні був запланований на травень 2021, проте через весняний локдаун дати довелося перенести. Своєю чергою, в Естонії, де мешкає головний герой фільму, кінопрокат відбувся у лютому 2021, після прем’єри на найбільшому фестивалі документального кіно Балтійського регіону DocPoint Tallinn. Відтак фільм презентували в Україні на фестивалях Docudays UA та Molodist.