Зміни в Національній премії кінокритиків «Кіноколо»

29 липня буде відкрито прийом заявок на четверту Національну премію кінокритиків «Кіноколо» за оновленими правилами. Через пандемію COVID-19 до розгляду комітету Національної премії кінокритиків «Кіноколо» другий рік поспіль допускатимуться стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Також цього року збільшилася кількість номінацій.

На номінацію Національної премії кінокритиків «Кіноколо» можуть бути висунуті фільми, що були вперше показані в Україні (в прокаті чи на фестивалі) в період 1 жовтня 2020 року – 30 вересня 2021 року. Однак, враховуючи обмежені можливості для прокату та фестивальної дистрибуції, спричинені пандемією COVID-19 в 2020–2021 роках, до розгляду комітету Премії можуть бути подані фільми, які ще не демонструвалися в Україні, але були вироблені в зазначений період. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які номінувалися на неї раніше.

Цього року також впроваджено дві нові номінації – за Найкращий сценарій та «За досягнення».

У номінації за Найкращий сценарій можуть бути висунуті ігрові повнометражні та ігрові короткометражні фільми.

Для номінації «За досягнення» кандидатура висувається дійсним членом комітету Премії. Це можуть бути українські автори робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжні автори робіт про українське кіно – кінокритики, кінознавці, журналісти, куратори, блогери тощо. Роботи можуть бути різного формату (публікація, монографія, виставка, блог тощо), опубліковані або публічно представлені в період 1 серпня 2020 року – 31 липня 2021 року.

Подання заявок на здобуття Національної премії кінокритиків «Кіноколо» здійснюватиметься через форму на сайті Київського тижня критики, яка буде опублікована 29 липня – в день початку прийому.

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» – щорічна премія, заснована в 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується в 10-ти номінаціях: за найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, анімацію, режисера, акторку, актора, сценарій, а також у номінаціях «Відкриття року» та «За досягнення». Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття Київського тижня критики 21 жовтня. У 2020 році найкращим фільмом стала «Атлантида» Валентина Васяновича, в 2019-му – «Додому» Нарімана Алієва, в 2018-му – «Донбас» Сергія Лозниці.

Переможців премії визначає комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 45 членів.

Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців, які оголошуються під час церемонії відкриття Київського тижня критики.