Короткий метр із країн Азії, український конкурс і квір-анімація: 10-й KISFF оголосив програму

KISFF 2021 зібрав 29 тематичних кінопрограм, що об’єднують 179 короткометражних фільмів з усього світу. Команда фестивалю пропонує глядачам повне обнулення. У фокусі картин KISFF 2021 — джентрифікація, фемінізм, відкритість, кордони, пошук ідентичності, гумор і почуття.

Традиційно покажуть міжнародний та український конкурси і «Фестивальні хіти», що об’єднують фільми-переможці провідних кінофестивалів світу. Також на відвідувачів чекають найбільш глядацькі програми: «Анімаційне божевілля»,«Комедії», «Teen Spirit» та «Midnight sexy shorts».

До десятиріччя фестивалю всі охочі зможуть подивитися під зорями короткометражні фільми в рамках ретроспективи «Український короткий метр: становлення». А також прослідкувати, як змінився короткий метр за десятиліття у програмах «KISFF 10 років: найкращі світові фільми» і «KISFF 10 років: вибрані українські фільми». На український короткий метр вхід вільний, кінопокази відбудуться в парку ім. Тараса Шевченка.

У центрі уваги KISFF персональні ретроспективи першої режисерки в історії кіно, француженки Аліс Ґі-Блаше та сучасного французького режисера Вільяма Лабурі.

Подорож світом продовжує програма «Азіатика». Тут у секціях програми «Корейська інді-анімації», «Любовний настрій» і «Крізь В’єтнам» покажуть найкращі короткі метри обраних країн.

Програми «До житлового питання», «Over The Border», «Додому й назад» пропонують новий погляд на знайомі кожному проблеми. А режисери програми «Колективне кіно» спільно досліджують виклики антропоцентричного світу, критикують капіталізм й колоніалізм та експериментують з можливостями кіномови.

Окремої уваги заслуговують програми «Квір-анімація», «Out & Proud» та «FEM RIOT», які фокусуються на прийнятті інакшості та гендерних питаннях.

KISFF 2021 пройде наживо з 4 до 8 серпня включно в кінотеатрі «Київська Русь» та на інших локаціях. Кілька кінопрограм будуть доступні онлайн. Паралельні покази пройдуть в Одесі та Чернівцях.

Детальніше ознайомитися з програмою, придбати абонементи та квитки можна на сайті фестивалю – https://www.kisff.org.