Експериментальний фільм Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка вийшов онлайн

Експериментальний фільм Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка вийшов онлайн

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла експериментальна стрічка Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка «Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть». За рішенням авторів фільму, стрічка доступна безкоштовно на всіх територіях світу. 

«Манливий, солодкий, без меж» – це документальна стрічка 2017 року про сприйняття смерті й життя, розказана через три історії. Фільм знімали у чотирьох країнах – США, Україні, Італії та Грузії. Більша частина кадрів у фільмі зняті на аналогову кіноплівку. 

Стрічка була створена за підтримки Держкіно України компанією Пронто Фільм і номінована Української Кіноакадемією як “Найкращий документальний фільм” 2018 року. «Манливий, солодкий, без меж» отримав 11 міжнародних нагород, серед яких дві спеціальні відзнаки фестивалю Docudays “За зухвалість експерименту без кордонів і подорож без межі.”

“З його блаженними кінематографічними моментами й несподіваними сузір’ями (пальців і тканини, жестів і культурних ландшафтів), цей універсальний фільм про смерть (і те, що за нею) вразив нас самою майстерністю ручної роботи. Він зворушив своєю спокійною жагою життя.”

Режисери стрічки – Тетяна Ходаківська та Олександр Стеколенко. 

Тетяна – українська режисерка та режисерка монтажу, членкиня Української та Європейської кіноакадемій, Української Гільдії режисерів лавреатка премій «Золота Дзиґа» та Gold Plaque Chicago Film Festival. Займається кіно і телебаченням з 2003 року. Нині живе і працює у Нью-Йорку, США. 

Олександр – український режисер та кліпмейкер. Створював кліпи для Океану Ельзи,  Ляпіс Трубецкой, Ірини Білик. Працював режисером на телеканалах «Новий канал», СТБ, 1+1. У його доробку понад 500 рекламних роликів, зокрема «Жінка Х2» для Kachorovska та «Моя вишиванка» для Етнодому.

Одним з операторів фільму є Ярослав Пілунський, який знімав кіно «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко, «Дідочок» Володимира Тихого, «Кров’янка» Аркадія Непиталюка.  Працював із об’єднанням «Вавилон». Знімав музичні кліпи, зокрема «Плакала» для Kazka. 

Також серед операторів фільму були Георгій Берідзе, який знімав номінований на Оскар фільм “Закоханий кулінар”, фільми “Абсурдистан” та “Алкоголічка” Юлії Гонтарук. Грузинську частину знімав Олександр Запорожченко (режисер і оператор фільму “Де ти, Адаме”. Італійську – Андрій Толошний. Продюсер фільму – Максим Осадчий.