Останній тиждень роботи виставки “Сторіччя. Фелліні у світі” та показ фільму “Матусині синки”

Невдовзі Федеріко Фелліні, його образи і створений ним світ покинуть Музей кіно і полинуть далі. Таємничий, химерний, брутальний і зворушливий Маестро знов залишить по собі безліч загадок.

Але у цей четвер, з 18:00 до 18:15 станеться дещо особливе. Віктор Рубан та Сергій Бакликов (aka Айседора) приготували для вас невелику вокально-перформативну дію у просторі експозиції. Приходьте стати свідками. Це триватиме дуже коротко, наче полуденне марево чи 25-й кадр. 

Також у четвер відбудеться показ реставрованої версії фільму “Матусині синки” – один з перших фільмів маестро, який приніс йому «Срібного лева» Венеціанського кінофестивалю (1953) і за який Фелліні номінували на премію «Оскар» за кращий сценарій.

Маленьке містечко на Адріатиці. Італія після жахів війни тільки-тільки починає піднімати голову, просто жити, насолоджуватися сонцем і морем, працювати, влаштовувати сімейне життя і веселитися. Але чому ж п’ятеро молодих жителів містечка відчувають дедалі більше незадоволення, все гостріше переживають нестерпність байдикування, все сильніше хочуть тікати звідси? Куди завгодно, тільки бігти.

Сюжет частково є автобіографічним і заснований на спогадах Фелліні про молоді роки в рідному Ріміні. Сценарій Фелліні написав в співавторстві з лауреатом літературної премії «Стрега», тричі номінантом на «Оскар», драматургом Енніо Флайано, який пізніше створить сценарії до «Солодкого життя» і «8 ½».

Музику написав культовий італійський композитор Ніно Рота, лауреат премій «Оскар», «Золотий глобус» і «Греммі».