Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала приз ювілейного 60-го Каннського тижня критики

 

Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала Prix SACD for the best script at 60th Semaine de la Critique – приз за найкращий сценарій ювілейного 60-го Каннського тижня критики!

«Тиждень критики» – одна з найавторитетніших конкурсних програм Каннського кінофестивалю. Саме з «Тижня критики» в 2014 році розпочався тріумф стрічки Мирослава Слабошпицького «Плем’я» – фільм отримав Гран-прі секції та високі оцінки критиків.


На ювілейному 60-му Каннському тижні критики, що з 7 до 15 липня триває в рамках 74-го Каннського кінофестивалю, відбулась світова прем’єра стрічки «Ольга», створеної у співвиробництві Швейцарії, Франції та України. 

У фільмі Елі Граппа йдеться про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан. Стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії PRONTO FILM, продюсери – Максим Асадчий, Сашко Чубко. На прем’єрі була присутня головна акторка фільму, – гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна.

«Ми працювали над цим проєктом з нашими швейцарськими та французькими партнерами з 2017 року і щасливі, що результат виправдав вкладені зусилля. На Каннському кінофестивалі пролунав гімн України, глядачі плакали на кадрах з Революції гідності і приходили в Український павільйон дякувати за фільм. Ми сподіваємося на всебічну державну підтримку прокату: ми розраховуємо на широкий реліз, адже це не лише яскравий фільм до річниці подій на Майдані, а й захоплююча спортивна драма, що тримає глядача у напрузі з першої до останньої хвилини».

Продюсер фільму «Ольга» Максим Асадчий

В Україні фільм «Ольга» вийде у широкий кінотеатральний прокат у лютому 2022 року.