Днями розпочалося виробництво документального фільму режисера Андрія Лисецького «Блаженний».

Це кіно про художника, музиканта та винахідника, який мешкає у підвалі будинку на околиці Києва. Одного дня він ізолював себе від соціуму. Своєю міждисциплінарною практикою Борис Блаженний досліджує вірогідні сценарії  співіснування штучного інтелекту і людини. Та хто він? Провидець, філософ, винахідник? Чи божевільний дивак?

Режисер Андрій Лисецький ділиться своїми думками щодо стрічки:

«Вчений Юрген Шмідхубер, який створив перший штучний інтелект, заявив, що скоро приймати рішення будуть найрозумніші і найзначніші істоти – і це будуть не люди. Коли машини стануть розумнішими за людину, те що в нашому розумінні бути людиною, зміниться. Наш фільм це спроба зазирнути у  можливе майбутнє людства»…

Реліз фільму планується навесні 2023 року. Стрічка створюється кінокомпанією «МАГІКА-ФІЛЬМ» за підтримки Держкіно України. 

Нагадаємо, дебютна стрічка Андрія Лисецького «Земля Івана» отримала головну нагороду Національного конкурсу Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також представляла Україну на одному з п‘яти найпрестижніших світових кінофестивалів у Торонто HotDocs.