У межах 50-го КМКФ «Молодість» у Музеї кіно Довженко-Центру відбудеться відкриття виставки «Сторіччя. Фелліні у світі». Під час події, 4 червня, пройде українська прем’єра анімаційного фільму «Феллінетта», яку особисто представить племінниця режисера — Франческа Фаббрі Фелліні. Стрічка увійшла до програми Міжнародного короткометражного конкурсу кінофестивалю 50-ї «Молодості».
Мандрівну виставку «Сторіччя. Фелліні у світі» у співпраці з кінофестивалем «Молодість» і за підтримки Італійського інституту культури приймає Музей кіно Довженко-Центру. Відвідувачі виставки з 5 червня по 25 липня зможуть побачити кадри й фрагменти кінофільмів, кіноафіші, листи, спільні фото Федеріко Фелліні з акторкою та коханою Джульєттою Мазіною, актором і другом Альберто Сорді, фото зі знімальних майданчиків, оригінальні кінокостюми, та бешкетні, на межі пристойного, графічні роботи, намальовані самим режисером.
У завершальні дні ювілейної «Молодості», 5–6 червня, власники фестивального абонемента зможуть відвідати виставку за символічною ціною 1 грн. Музей кіно Довженко-Центру працює за графіком середа–неділя з 12:00 по 19:00 — квитки на виставку можна придбати у касі музею.
Фелліні відомий на весь світ як один з найяскравіших представників італійського неореалізму, автор стрічок «8 з половиною», «Солодке життя», «Ночі Кабірії», «Амаркорд». Кінофестиваль «Молодість» щасливий під час святкування свого ювілею долучитися до ювілею видатного автора та особливо вдячний племінниці режисера, яка представить роботи свого родича та покаже на фестивалі анімаційний фільм, натхненний його малюнками.
Франческа Фаббрі Фелліні: «Найбільший митець кіно XX століття, єдиний у світі режисер, якому було вручено п’ять премій «Оскар», остання — Honorary Award (Премія за кар’єрні досягнення) у 1993 році. Фелліні порівнювали з великими італійськими майстрами епохи Відродження та бароко. За кордоном, в університетах та академіях — і не лише в кіно — він є італійським автором, якого найбільш вивчають поряд з Данте, Леонардо та Мікеланджело. Фелліні ставлять на один щабель із діячами, які призвели до справжніх культурних революцій».
Едоардо Крісафуллі, Директор Італійського інституту культури Україні: «Найважливіша міжнародна виставка на честь Федеріко Фелліні, підготовлена з нагоди сторіччя від дня народження великого Маестро, наразі робить зупинку у Києві. Виставка вже встигла відзначитись у Канаді, Бразилії, Німеччині, Литві. Але київська сцена стане особливою: мандрівна виставка буде представлена у розширеному та доповненому варіанті, спеціально для України. У такий спосіб ми також хочемо відзначити святкування 50-річного ювілею Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», де буде представлено короткометражний фільм La Fellinette режисерки Франчески Фаббрі Фелліні, племінниці Маестро. Виставка відбуватиметься за активної співпраці Музею кіно Довженко-Центру, Посольства Італії, Італійського інституту культури та Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Урочиста інавгурація відбудеться 4 червня у присутності представників органів державної влади та відомих представників української культури. Спеціальна гостя події, єдина спадкоємиця великого Маестро — Франческа Фаббрі Фелліні».
Олена Гончарук, виконувачка обов’язків директора Довженко-Центру: «Фелліні — еталонний геній. Але геній — не ідеал і не сума плюсів. Він ламає правила і переступає кордони, виносить на показ те, що інші намагаються приховати або не бачать. Він здатен умістити в собі цілий світ, щоб у процесі творення почати виймати його із себе, пропущений крізь власну оптику. Геній не ділиться на чорне та біле, і ця неоднозначність стає предметом дослідження багатьох проєктів Довженко-Центру. Виставка про Федеріко Фелліні — наближене й іронічне вдивляння у генія, занурення в його інтимність та відвертість.
Існування в Україні Кіноархіву та Музею кіно уможливлює появу проєктів, зосереджених на мистецтві та магії кінематографу. Це унікальна можливість з позиції глядача кіно переміститись в позицію його творця й співучасника».
Андрій Халпахчі, художній керівник КМКФ «Молодість»: «Кінофестиваль «Молодість», який за своєю концепцією є оглядом молодого дебютного кіно, завжди включає у свою програму світову кінокласику. Федеріко Фелліні — символ кінематографу XX століття, режисер, який створив цілий світ, світ Федеріко Фелліні. Ми неймовірно вдячні Посольству Італії в Україні, Італійському інституту в Україні та Довженко-Центру за можливість представити фестивальній публіці, киянам та гостям столиці унікальну виставку, присвячену століттю видатного майстра».
Алессандро Нікозія, меценат та куратор виставки: «Невтомний фантазер, невиправний брехун, машиніст ілюзій, геніальний розум, чаклун мрій, чарівник країни Оз — Фелліні — відомий і оцінений на всій планеті, не тільки представляє один з найвищих зразків світового кіно, але і є однією з найбільш еклектичних особистостей світової сцени. Його химерні та загадкові всесвіти, що повисли у сновидінні, яке завмерло на мить, зустрічаються з особистими спогадами та фантазіями, що веде кінематограф до нових та образних рішень».
Головний по текстам
Майже людина