Біохакнути майбутнє та приборкати COVID-19: травневі події на DOCUSPACE

Дотично до показу стрічок «Громадянин Біо» (реж. Тріш Долман) та «76 днів» (реж. Хао Ву, Вейші Чень, Анонім) на DOCUSPACE відбудеться Tête-à-tête «Громадянин Біо: біохакнути майбутнє на своїй кухні» про підпілля біохакінгу в Україні та світі. А також правозахисна дискусія Rights Now! «Приборкання COVID-19. Як і коли ми подолаємо пандемію?», яка порушить питання того, що може зробити кожен з нас, щоб взяти контроль над ковідом.

Приборкання COVID-19. Як і коли ми подолаємо пандемію?

19 травня | 19:00 | DOCUSPACE

Кількість людей у світі, які заразилися на COVID-19, перевищила 2 млн. У ВООЗ попереджають: наслідки пандемії ми долатимемо ще десятиліттями. Кризові явища у світі помітні у різних сферах, але значно більше навантаження лягає на охорону здоров’я. Деяким країнам вдається цілеспрямовано виходити з ковідної кризи. Україна поки не може похвалитися успіхом, бо роки пандемії лише оголили недоліки системи охорони здоров’я. 

Масштаби лиха мобілізували медиків, які з початку пандемії працюють понаднормово, на допомогу прийшли волонтер(к)и. Та чи на довго вистачить завзяття і ресурсів у волонтерів та медиків? Як реалізується державна політика з подолання пандемії? І що може зробити кожен з нас, щоб приборкати ковід? 

Спікер(к)и:

  • Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоністка (Чернівці);
  • Аксана Філіпішина, представниця Уповноваженої з прав людини з дотримання прав дитини та сім’ї;
  • Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% життя»;
  • Леся Литвинова, голова благодійного фонду «Свої».

Модеруватиме дискусію Андрій Сем’янків, лікар та медичний блогер. 

Громадянин Біо: біохакнути майбутнє на своїй кухні

26 травня | 19:00  | DOCUSPACE

У своїй картині «Громадянин Біо» режисерка політичної документалістики Тріш Долман  занурюється в підпільний світ радикальної медицини. Її герої — біохакери, які привідкривають перед камерою завісу в маргінальний світ неофіційних експериментів з подовження людського життя.

Ще на початку пандемії ковіду біохакери у різних куточках світу взялися розробляти і перевіряти рятівні вакцини — і, на відміну від великих фармацевтичних компаній, робили це малими силами ледь не на власних кухнях. Чому ж навіть у спробах подолати такі нагальні виклики радикальна медицина лишається на маргінесі? Чи можна довіряти розробкам біохакерів? До якої межі вони готові експериментувати? Де пролягає принциповий водорозділ між офіційною і підпільною медициною? І, нарешті, як біохакінг може змінити наше майбутнє?

Спікер(к)и: 

  • Олександр Коляда, український генетик, популяризатор науки і офіційної медицини, засновник генетичної лабораторії «Діаген» і молодший науковий співробітник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова; 
  • Дарія Данцева, заcновниця першої DIY біолабораторії в Україні Yanelab, біохакерка, яка влітку 2020 року протестувала на собі першу в світі DIY ДНК-вакцину від коронавірусу. 

Модеруватиме дискусію Максим Буткевич, правозахисник, журналіст та координатор проєкту «Без кордонiв».

Події в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE відбуваються за підтримки Посольства Швеції в Україні та Посольства США в Україні.

Приєднуйтесь до перегляду!