«Атлантида» Валентина Васяновича – у колекції стрімінгу MUBI

Драма «Атлантида» Валентина Васяновича відтепер представлена на міжнародному стрімінговому сервісі MUBI, який спеціалізується на авторському фестивальному кіно. Фільм увійшов до серії MUBI Releases – добірки «найбільш оригінальних та захоплюючих фільмів із програм міжнародних кінофестивалів», особисто обраних кураторами платформи. Серед інших релізів цієї колекції – фільми Луки Гуаданьїно, Хлої Чжао, Вернера Герцога, Йоргоса Лантімоса, Малгожати Шумовської та інших незалежних режисерів. Перегляд «Атлантиди» доступний для міжнародної аудиторії за підпискою (https://mubi.com/films/atlantis-2019), в Україні фільм можна переглянути в онлайн-кінотеатрі SWEET.TV (https://sweet.tv/movie/20810-atlantida).

«Атлантида» Валентина Васяновича — один з найтитулованіших українських фільмів сучасності. Світова прем’єра стрічки відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», де вона здобула історичну для України перемогу. Надалі «Атлантида» отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО. Український Оскарівський комітет обрав «Атлантиду» у якості національного кандидата на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Наразі стрічка претендує на 11 премій «Золота Дзиґа», у тому числі за найкращий фільм року. 

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання. 

Продюсерами фільму виступили Валентин Васянович, Ія Мислицька («Плем’я», «Присмерк») та Володимир Яценко (кінопродакшн ForeFilms). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно й отримав державну фінансову підтримку.