Інший Челсі | Трейлер фільму

Фільм німецького режисера Якоба Пройсса розповідає про донецькі реалії середини двотисячних. Зарплати – мізерні, захистом у напівзруйнованих шахтах слугують ікони при вході, а люди скаржаться на корупцію і результати виборів. На тлі цього місцеві чиновники їздять на виставки в Дубай та розповідають, як хочуть бути близькими до народу. Усіх їх так чи так об’єднує футбольний клуб «Шахтар». Хтось за нього вболіває, а хтось – використовує як політичну зброю.

Режисер стрічки Якоб Пройсс був міжнародним спостерігачем на Донбасі під час Помаранчевої революції. Він звернув увагу на те, яку важливу роль відіграє футбольний клуб «Шахтар» та його президент Ринат Ахметов для донеччан. 

Прем’єра «Інший Челсі» відбулася 2010 року на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі. Стрічка здобула звання найкращого документального фільму на кінофестивалі Макса Офюльса у 2011 та приз глядацьких симпатій на “11mm Festival”.

Інший Челсі

Донецьк нульових. Поки сотні тисяч людей за мізерну платню працюють на застарілих шахтах, декілька осіб «роблять реальні гроші». Байдуже, з якого боку соціальної прірви ви опинились: якщо ви з Донецька, то майже напевне будете противником Помаранчевої революції та фанатом місцевої футбольної команди «Шахтар». Мільярдер Ахметов вкладає у клуб величезні кошти. Однак спортивний успіх лише увиразнює політичний і соціальний застій в регіоні. За межами «Донбас-Арени» перспективи далеко не райдужні…

«Інший “Челсі”» з гумором розповідає історію цих двох антагоністичних світів, швидкого підйому та неуникненного розпаду. Представники двох сторін пострадянського суспільства, які зустрічаються на стадіоні, формують колоритне соціальне середовище. Люди знають, що їхні лідери – популісти, корупціонери, часом навіть кримінальні елементи. Але вони поки можуть обирати лише між Партією регіонів та «помаранчевими». У Східній Україні голосуватимуть за «регіоналів», заганяючи у глухий кут всю країну, віддану «новим елітам».

ДИВИТИСЬ ЛЕГАЛЬНО ОНЛАЙН:

https://takflix.com/uk/films/inshiy-chelsi