Реліз фільму «Носоріг» Олега Сенцова планується на осінь 2021 року

Кримінальна драма «Носоріг» Олега Сенцова – один з найдорожчих фільмів 2020 року і перший в історії українського кіно, кого підтримав європейський фонд EURIMAGES, вийде на великі екрани восени 2021 року.

Про це стало відомо під час презентації майбутніх релізів компанії «Артхаус Трафік», яка відбулася 17 березня у кінотеатрі «Оскар». Фільм «Носоріг», режисером і сценаристом якого виступив Олег Сенцов, розповідає про 90-ті в Україні.

За сюжетом, колишній бандит згадує історію свого життя. З дитинства він добре знає, що треба бути сильним та безжальним – тільки так можна здобути авторитет і вижити у 90-ті. Бійки, розбірки, вбивства, катування – сила, жорстокість та безкарність перетворюють його на безжального носорога. Бажаний злет виявляється падінням, в якому він втрачає себе і свою сім’ю. Втім зустріч з незнайомцем дарує шанс усе змінити.

Фільм створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Українську сторону проєкту представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польскі партнери – Apple Film Production – вже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму «Номери», прем‘єра якого відбулася на Берлінському фестивалі минулого року. Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка з «Артхаус Трафік» виступала спіпродюсерами драми «Донбас» Сергія Лозниці, відзначеного премію за найкращу режисуру секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018.

Загальний бюджет становить 1,65 млн євро. Фінансування від Державного агентства України з питань кіно складає 50% бюджету фільму Олега Сенцова «Носоріг» (25 млн.100 тис. гривень). До цього проєкт отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту. Також фільм отримав фінансування від європейський фонд EURIMAGES.