Світова прем’єра українського фільму «Казка про Коника» відбудеться на фестивалі DocPoint у Таллінні

Документально-анімаційна стрічка Уляни Осовської і Дениса Страшного «Казка про коника» буде представлена у програмі DocPoint, найбільшого документального шоукейсу Балтійського регіону. Фільм, створений у ко-продукції України та Естонії, розповідає про Анатолія Лютюка, засновника Центру української культури в Таллінні, та його волонтерську місію на Схід України.

Колишній антирадянський активіст, а нині – монах в миру і художник, Анатолій Лютюк мешкає у старовинній кам’яній вежі в самому серці Таллінна. Він щодня молиться за природу і створює саморобні книги у власній майстерні. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на Сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».

У 2021 році фестиваль DocPoint Tallinn відбудеться в онлайн-форматі. «Ми щасливі, що домашня прем’єра в Естонії пройде на фестивалі DocPoint. Це найвпливовіший документальний кінофорум країни, який щороку збирає тисячі глядачів. Після фестивалю ми плануємо кінотеатральний прокат в Естонії, тож це гарний старт».

каже співавторка фільму Уляна Осовська.

Автори ідеї та режисери стрічки — Уляна Осовська і Денис Страшний. У їх спільній фільмографії – короткометражні фільми «Дві Надії» (2019) та «Довірена особа» (2015), а також повний метр «Майже 10 000 виборців» (2017). Денис виступив оператором стрічок «Залізна сотня» та «Заповідник Асканія». Робота над фільмом «Казка про коника» тривала понад 5 років. Зйомки відбувалися у Таллінні та прифронтових містах України: Авдіївці, Пісках, Бахмуті, Краматорську та ін. Анімацію створила київська студія Ridni Animation («Людина з Табуретом», 2019). Стрічка стала новим проєктом об’єднання документалістів DOCUTOLOKA, місія якого – демократизувати й розвивати українське документальне мистецтво.

DocPoint Tallinn – естонська едиція найвпливовішого у Скандинавії документального фестивалю DocPoint Helsinki. Вже 11-й рік поспіль покази відбуваються одночасно у двох столицях. Програму фестивалю складають найяскравіші національні та зарубіжні документальні фільми, що торкаються актуальних для цих регіонів тем. DocPoint проходить без конкурсу.