Програма “Фестиваль Фестивалів” 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю

“Фестиваль Фестивалів” 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю

На 11-ому ОМКФ, який цьогоріч відбудеться з 25 вересня до 3 жовтня, традиційно будуть показані найгучніші світові кінохіти

У програмі “Фестиваль Фестивалів” 11-го ОМКФ представлені учасники та переможці Берлінського, Венеційського, Польского фестивалів, кінофестивалю в Локарно та Карлових Варах.

В межах програми будуть показані такі фільми:

  • Драма П’єтро МарчеллоМартін Іден” – копродукційна стрічка Італії, Франції та Німеччини на відміну від оригінального роману Джека Лондона переносить дію у недалеке минуле. Мартін Іден живе у бідному районі італійського портового міста. Йому ледве вистачає на хліб та одного разу він зустрічає Єлену з буржуазної сім’ї. Робота у новій екранізації роману “Мартін Іден” принесла акторові Луці Марінеллі приз за найкращу чоловічу роль на Венеційському кінофестивалі (2019).
  • Фільм “ЯлдаМассуд Бакші знайомить глядача з 22-річною Маріам. Її засудили на страту за вбивство свого 65-річного чоловіка. Єдина людина, яка здатна врятувати героїню – дочка вбитого Мона. Все що для цього потрібно, аби вона з’явилась в ефірі популярного ток-шоу та вибачила Маріам. Драматична історія отримала Гран-Прі журі кінофестивалю Санденс (2020)
  • Документальна робота Девіда ФрансаЛаскаво просимо до Чечні” розповідає про групу активістів, які, ризикуючи своїм життям, рятують представників ЛГБТ-спільноти у Чечні. Відверто та сміливо фільм демонструє на що здатна влада, правоохоронці та навіть родичі, якщо хтось не відповідає їхнім уявленням. Прем’єра фільму відбулась в межах 70-го Берлінале, звідки творча група поїхала з Призом Тедді і Призом глядацьких симпатій секції “Панорама”.
  • Біографічний фільм Мацея ПепшиціІкар. Легенда М’єтека Коша” зосереджений на історії польського джазового піаніста Мечислава “М’єтека” Коша. У 12 років М’ятек втратив зір, але мав неперевершений музичний слух, завдяки чому досяг неймовірних вершин. Втім, бажання бути прийнятим і визнаним породжувало самотність, яка згодом призвела до алкогольної залежності. Фільм отримав 7 нагород Польського кінофестивалю.
  • Документальна стрічка “Вулиця Пустельна, 143” Хассена Ферхані змальовує портрет Маліки. Ця жінка живе посеред алжирської сахари, де хазяйнує у величному кафе. До неї заходять раптові мандрівники випити кави, перекусити та поділитися історіями зі свого життя. За цю роботу Хассен Ферхані отримав приз на кінофестивалі у Локарно 2019 року як найкращий молодий режисер.
  • Іспанський фільм Хонаса ТруебаСерпнева діва” схожа на казку про дорослішання 30-річних. Головна героїня Єва незадоволена життям. Вона вирішує залишитися на літо в Мадриді в той час, коли усі місцеві поїдуть з міста. Події, зустрічі та люди, які трапляються на її шляху, покажуть Єві, що в житті є ще так багато можливостей. Стрічка отримала спеціальну відзнаку журі та приз FIPRESCI на фестивалі у Карлових Варах (2019).
  • Натхненна особистою кризою, яка виникла в момент завершення дебютного фільму, режисерка Івана Младенович зняла новий фільм “Івана Грізна”. Головна героїня стрічки – сербська акторка з Бухареста, яка приїздить у рідне містечко. Зовсім скоро стає зрозумілим, що Іванна не зовсім здорова. І хоч аналізи не показують нічого аномального, лікарі впевнені – з дівчиною щось не так. Стрічка отримала спеціальну відзнаку журі на фестивалі у Локарно (2019).

Нагадаємо, що 11-й ОМКФ відбудеться онлайн з 25 вересня до 3 жовтня.