Fashion Film Festival Kyiv-2020. Нові формати, нові шляхи комунікації

З 10 червня по 3 вересня в Україні проходив Fashion Film Festival Kyiv-2020, організований FILM.UA Group та Ukrainian Fashion Week за підтримки Українського культурного фонду. 

Цього року до участі в конкурсній програмі фестивалю було подано 124 роботи, серед яких журі обрало 16 фіналістів. 

Ґран-прі фестивалю – перемогу в номінації Best Fashion Filmотримав фільм «Welcome to Milan», режисери Giacomo Boeri, Matteo Grimaldi (The Blink Fish)

У номінації Best Fashion Story переміг фільм «Purification», режисерка Анастасія Лісенко. 

Журі відзначило також фільм «Noise» режисера Антона Ванчака, який переміг у номінації Best Production

У цьому році вперше було ініційовано та проведено голосування глядачів. Найбільше глядацьких симпатій отримав фільм «Ритм у Кармані» режисерки Владлени Сабової. Її фільм буде представлений у конкурсній програмі одного з найпрестижніших фестивалів fashion-фільмів – Canadian International Fashion Film Festival. 

Цього року фестиваль проходив в онлайн-форматі. Програма складалася з трьох компонентів: навчальної, практичної та конкурсної частин.

У межах навчальної програми глядачі мали змогу подивитися лекції експертів з fashion- та кіноіндустрій, серед яких режисери і переможці фестивалю у 2018 та 2019 роках Джордан Блейді та Павло Буряк, режисер і член журі FFFK-2020 Ігор Стеколенко, голова департаменту креативу та діджитал-контенту ЦУМ Маруся Коваль, співвласниця бренду Kachorovska atelier Аліна Качоровська та команда фільму Woman X2. 

Також у рамках фестивалю були показані дайджести найкращих робіт з LA Fashion Film Festival (США)  та з Buenos Aires International Fashion Film Festival (Аргентина).

У рамках позаконкурсної програми на фестивалі вперше в Україні була показана документальна повнометражна стрічка «Жан-Поль Ґотьє, з любов’ю» про підготовку Fashion Freak Show, автобіографічного мюзиклу, який Жан-Поль Ґотьє поставив власноруч перед тим, як піти з модної індустрії. Прем’єра фільму відбулася завдяки партнерству FFFK та Kyiv Music Film. Партнер показу – бренд Jean Paul Gaultier. 

Минулого року у FFFK вперше з’явилася практична програма – можливість для молодих режисерів вдосконалювати свою майстерність. Після успішного дебюту торік проєкт Shot On The Spot розширився і став 3-денним воркшопом, протягом якого учасники повністю занурилися в реальний процес продакшену та пост-продакшену fashion-фільмів. Режисери-початківці отримали унікальну можливість провести 2 дні на локації Ukrainian Fashion Week та розповісти свої fashion-історії за допомогою одягу від українських дизайнерів, а також професійних моделей, візажистів та майстрів зачісок.

Вперше на фестивалі організатори оголосили практичну програму для більш досвідчених режисерів – Творчу Резиденцію «Невидима fashion-реальність» для минулорічних учасників Shot On The Spot. Вони отримали завдання створити фільми про ключові fashion-професії: модель та режисер-постановник. 

Fashion Film Festival Kyiv стає подією міжнародного масштабу – у 2020 році до конкурсної програми фестивалю було подано роботи режисерів із 8 країн світу. 

Фестиваль завершився онлайн-трансляцією Церемонії на YouTube-каналі FILM.UA Group. Церемонію вела відома телеведуча Кароліна Ашіон. Партнери Церемонії Fashion Film Festival Kyiv-2020 – Finlandia Vodka, ЙОDО та DIVO VODA, ігристе та вино AZNAURI, морозиво MONACO.