Інтенсив для кінокритиків – розпочато прийом заявок на участь

У рамках 4-го кінофестивалю «Київський тиждень критики» відбудеться ІІ Інтенсив для молодих кінокритиків, спрямований на отримання практичних знань у написанні кінорецензій та інтерв’ю. Лекторами виступають куратори «Київського тижня критики» – Дарія Бадьйор, Сергій Ксаверов та Анна Дацюк. 

Інтенсив розпочнеться 1 жовтня та триватиме протягом одного місяця. Серед усіх охочих будуть відібрані 10 учасників, які матимуть можливість безкоштовно відвідувати лекції, отримувати практичні знання та цінний досвід у написанні кінорецензій та інтерв’ю. Учасники Інтенсиву для кінокритиків зможуть відвідувати «Київський тиждень критики», де головним завданням буде написання рецензій на фільми з програми фестивалю та інтерв’ю з українськими режисерами. За підсумком найкращі роботи будуть опубліковані в партнерських онлайн-виданнях. 

Подача заявок на участь триватиме з 1 вересня по 15 вересня 2020 року. Обов’язковою умовою участі є надання хоча б однієї написаної рецензії (не обов’язково опублікованої).

Перший Інтенсив для кінокритиків був проведений у 2019 році командою організації «Сучасне Українське Кіно «СУК» в рамках фестивалю Кіноогляд. Цієї осені Інтенсив реалізовується «СУК» у партнерстві з кінофестивалем «Київський тиждень критики».

Лектори Інтенсиву:

Дарія Бадьйор – кінокритикиня, журналістка, редакторка відділу «Культура» онлайн-видання LB.ua, кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики».

Сергій Ксаверов – кінокритик, автор видань «LB.ua» та «DTF MAGAZINE», член FIPRESCI, куратор фестивалю «Київський тиждень критики».

Анна Дацюк – кінокритикиня, журналістка онлайн-медіа «DTF MAGAZINE», лекторка в «Культурному проєкті», ведуча подкастів на тему кіно на «Радіо Поділ», кураторка фестивалю «Київський тиждень критики».

ПРОГРАМА

1/ Лекція Сергія Ксаверова

Вступна лекція про історію кінокритики, сьогоднішній стан світової та української критики та дискурс, який превалює.

2/ Лекція Дарії Бадьйор

Теорія та розбір рецензій учасників на короткометражні українські фільми.

3/ Лекція Дарії Бадьйор

Теорія, журналістські тексти

4/ Лекція Сергія Ксаверова

Написання рецензій на повний метр і розбір робіт учасників.

5/ Лекція Анни Дацюк

Формат подкастів в кіножурналістиці

6/ Лекція (постфестивальна) Анни Дацюк

Розбір рецензій учасників на фільми програми фестивалю «Київський тиждень критики»

7/ Лекція (постфестивальна) від Дарії Бадьйор

Розбір інтерв’ю учасників, які вони взяли під час фестивалю «Київський тиждень критики»

Подати заявку на участь в Інтенсиві для кінокритиків можна за посиланням