Оголошено Міжнародну конкурсну програму 11-го одеського міжнародного кінофестивалю

На прес-конференції 11-го ОМКФ, що відбулася 20 серпня у Києві оголосили Міжнародну конкурсну програму

У прес-конференції у Києві взяли участь генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич, програмний директор ОМКФ Антельм Відо, програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк, куратор Конкурсу європейських документальних фільмів Сергій Буковський, Голова Правління АТ “ТАСКОМБАНК” Володимир Дубєй, директор каналу “Україна” Вікторія Корогод, бренд-менеджерка ТМ “Арарат” Олена Пилипенко, начальниця проєктного відділу Українського культурного фонду Тетяна Лишневець та генеральний директор Національного центру олександра Довженка Іван Козленко.

На участь у конкурсних програмах 11-го ОМКФ було подано 964 фільми. Селекційна комісія відібрала 12 повнометражних фільмів з Німеччини, Італії, Аргентини, США, Судану, Франції, Єгипту, Норвегії, Катару, Словакії, Румунії, Чехії, Ірландії, Південної Кореї, Ливти, України, Латвії, Іспанії, Угорщини (враховуючи країни копродукції). Вони змагатимуться за Ґран-прі ОМКФ — “Золотого Дюка” — та інші нагороди Міжнародного конкурсу.

ФІЛЬМИ МІЖНАРОДНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ:

 • Драматична антиутопія Валентина ВасяновичаАтлантида” (Atlantis) розповідає про Україну в найближчому майбутньому. Після вторгнення Росії в 2014 році значна частина східної частини країни перетворилась на пустелю, непридатну для людей. Місцеві змушені шукати свій шлях, як жити далі. *Головна нагорода програми “Горизонти” Венеціанського кінофестивалю (2019)
 • Невидимий” (Nematoma) режисера Іґнаса Йонінаса — копродукційна стрічка Литви, України, Латвії та Іспанії. Вона розповідає про Йонаса, якого переслідують тіні минулого і пригнічує рутина. Чоловік проводить час в Карпатах, допоки на танцях у санаторії його не помічає продюсер і пропонує спробувати себе у телепроєкті в Литві. Водночас на Йонаса чекає його старий ворог Вітас, який щойно вийшов із в’язниці. *Прем’єра на кінофестивалі в Сан-Себастьяні (2019)
 • Південнокорейський кримінальний трилер “Звірі, які чіпляються за соломинку” (Beasts clawing at straws) — повнометражний дебют режисера Кіма Йон-Хуна. За сюжетом власник ресторану, який доглядає за своєю хворою мамою, знаходить сумку з грошима в шафці сауни. Водночас митник потрапляє в халепу, коли його дівчина тікає з грошима, позиченими у лихваря. *Спеціальна нагорода жюрі Роттердамського кінофестивалю (2020)
 • Драма Івана ОстроховськогоСлужителі” (Servants) знята в копродукції Словакією, Румунією, Чехією та Ірландією. Це історія про двох студентів теологічної семінарії у тоталітарній Чехословаччині. У них є вибір: піти на співпрацю або знаходитися під наглядом таємної поліції. *Світова прем’єра на 70-му Берлінале
 • Французька комедія “На абордаж!” (À l’abordage) Ґійома Брака зосереджена на пригодах дуже дивного тріо, яке вирушає з відчайдушною романтичною місією в імпровізовану поїздку у сільську місцевість. *Світова прем’єра на Берлінському кінофествиалі (2020)
 • Повнометражний дебют режисера Амджажа Абу АлалиТи помреш у двадцять” (You will die at twenty) створений у копродукції Судану, Франції, Єгипту, Німеччини, Норвегії та Катару. В основі історії — передбачення сільського святителя. Після народження Музаміля він сказав, що хлопчик помре у 20 років. Батько Музаміля не витримав прокляття та пішов з дому, залишивши Сакіну виховувати сина самотужки. Але скоро Музімалю виповнюється 19 і до виконання пророцтва лишається зовсім мало часу. *Приз Луїджи Ді Лаурентіса 76-го Венеціанського кінофестивалю
 • Комедійний франко-туніський “Арабський блюз” (Arab blues) режисерки Манель Лабіді знайомить глядача із Сельмою. Після кількох років, проведених у Парижі, дівчина повертається додому в Туніс з мрією — відкрити власну психотерапевтичну практику. *Світова прем’єра на Венеціанському кінофестивалі (2019)
 • Драма “Материнство” (Maternal) для режисерки Маури Дельперо перший художній фільм. Знята в копродукції Італії та Аргентини стрічка розповідає про Лу. Вона бунтівна матір-підліток, яка живе з донькою Ніною в жіночому притулку, яким керує група монахинь. Прибуття сюди Паоли, симпатичної італійської монахині, співпадає зі зникненням Лу. *Три нагороди кінофестивалю у Локарно (2019): Europa Cinemas Label, приз екуменічного журі, спеціальна згадка
 • Добровільний рік” (A voluntary year) — німецький драматичний фільм, який зняли режисери Ульріх Колер та Геннер Вінклер. Урс — одинокий лікар, який доглядає свого брата-алкоголіка. Чоловік прагне дати дочці Джетті краще життя, аби вона не застрягла у їхній провінції, і вмовляє її стати волонтером у Південній Америці. *Світова прем’єра на кінофестивалі у Локарно (2019)
 • Трагікомедія “Вечеря в Америці” (Dinner in America) розповідає про панк-рокера та молоду жінку, одержиму своїм гуртом. Несподівано вони закохуються та вирушають в епічну подорож занепалими передмістями Середнього Западу Америки. Стрічку зняв американський режисер Адам Ремейєр. *Прем’єра на кінофестивалі “Санденс” (2020)
 • Франко-бельгійський драматичний трилер “Палке кохання” (Adoration) режисера Фабріса дю Велза розповідає про 12-річного Пола. Він живе разом з матір’ю, яка працює в психіатричній лікарні у лісі неподалік їхнього будинку. Одного разу хлопчик зустрічає нову загадкову пацієнтку Глорію, у яку швидко закохується. Глорія переконує Пола разом втекти.
 • Товариш Дракуліч” (Comrade Drakulich) — угорська казка Марка Бодзсара про вампірів часів Холодної війни. Коли один з них прибуває у В’єтнам, за ним встановл юється стеження. Молода пара має дізнатися секрет вічної молодості незнайомця, але раптово між ними виникає любовний трикутник.