“Пригоди Піннокіо” Маттео Гарроне виходять на цифрових платформах

Екранізація класичної казки Карло Коллоді “Пригоди Піноккіо” з’явиться на цифрових платформах (Megogo і iTunes) з 10 червня. Стрічка прославленого режисера Маттео Гарроне стала одним з найуспішніших італійських релізів останніх років, як в комерційному, так і в творчому аспектах. Та була обрана першою для програми Berlinale Specials на ювілейному, 70-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Саме там з успіхом пройшла міжнародна прем’єра картини, на якій був присутній режисер Маттео Гарроне і головні зірки стрічки, – лауреат премії “Оскар” Роберто Беніньї, популярна французька актриса Марина Вакт, і звичайно ж, юний Федеріко Ієлапі, який блискуче виконав роль Піноккіо в складному пластичному гримі.

Фільм отримав високу похвалу від глядачів та преси, які відзначили оригінальний візуальний стиль стрічки, сильну роботу художників-постановників та оператора, прекрасну акторську гру, на диво  точну, але при цьому й сучасну, інтерпретацію видатного тексту Карло Коллоді, що назавжди став частиною світової літературної спадщини. Для режисера Маттео Гарроне це абсолютно особиста історія і тому цей успіх – особливий:

“Піноккіо – моя мрія, корінням з того часу, коли я був дитиною; на моєму столі все ще моя особиста «Дошка з історіями Піноккіо», яку я намалював і розфарбував, коли був маленьким, і яка залишається однією з моїх найважливіших пам’ятних речей”.

Роберто Беніньї, грає Джеппетто, старого різьбяра по дереву, який створює ляльку. Але відбувається щось чарівне – лялька починає говорити і може ходити, бігати,  існувати, як будь-який хлопчик. Джеппетто називає його Піноккіо і виховує його як свого сина.

Але Піноккіо, як більшість “справжніх” дітей, важко бути ідеальними. Легко збившись зі шляху, він потрапляє від одного нещасного випадку до іншого, коли його обманюють і переслідують в фантастичному світі, повному дивовижних істот – від гігантської риби до Поля чудес. Його вірний друг, Фея, намагається переконати Піноккіо, що заповітна мрія – стати справжнім хлопчиком – ніколи не збудеться, поки він сам, нарешті, не зміниться.

Дворазовий лауреат премії “Оскар” Марк Кульера по-справжньому оживив героїв завдяки бездоганному дизайну персонажів і витонченому пластичному гриму. Кульера отримав премії Оскар за “Готель Гранд Будапешт” і “Залізну леді”.

Композитор-лауреат премії “Оскар” Даріо Маріанеллі ( “Пригоди Паддінгтона 2”, “Спокута”) написав оригінальну і незабутню партитуру. 

Візуальні ефекти були створені Рейчел Пенфолд та її командою в One Of Us, лондонській студією VFX, відомої своїми прекрасними роботами над хітами “Алладін”, “Легенда Х’ю Гласса”, “Корона”.

В Україні прем’єра “Пригод Піноккіо” була призначена на 12 березня, що збіглося з початком карантинних заходів і поступовим закриттям кінотеатрів по всій країні, тому багато родин не змогли подивитися останній фільм Гарроне на великому екрані. Тепер видатна екранізація класичної казки, яка буде цікава і дітям, і дорослим, – буде доступна для комфортного домашнього перегляду.