Гордість та упередження та зомбі (2016) | Рецензія

Апокаліпсис Джейн Остін

Англію спіткала справжня напасть. Повсюди сновигають зомбі — не мертві, які прагнуть поласувати людським мозком. Сюжет невибагливий, на екрані типовий зомбі-апокаліпсис, який набив оскому усьому живому на землі. Та Сет Грем-Сміт пішов далі і вирішив, що написати мешап-роман «Гордість та упередження та зомбі» — хороша ідея. Хотілося б сказати, що він помилявся, але ця прерогатива дісталась Берру Стірсу, який чомусь надумав перетворити і без того далеко не шедевр в екранізацію сумнівної якості.

Не читаючи оригіналу важко сказати, де більше відвертих провисань, але однойменна стрічка складається тільки з таких. Грем-Сміт заявляв, що під час написання свого твору, грунтуючись на класичному романі Джейн Остін, він перебував під враженням від фільму Джорджа Ромеро «Ніч живих мерців». Чи це позитивно вплинуло на автора — однозначно ні, бо від першого — тільки шаблонні персонажі з любовними переживаннями, а від другого — простягнуті руки з могил. Можливо, коли Стірс задумав зняти опус Грем-Сміта, він керувався бажанням створити комедійну пародію на класичний роман, доповнивши його клішованими елементами зомбі-хорора. А можливо, просто нудився вдома без діла, якщо руки дійшли до такого.

Можна і далі гнівно порскати слиною і казати, що ця стрічка, однозначно, не варта перегляду ні пересічних глядачів, ні тим паче, тих, хто собаку з’їв на подібному жанровому кіно, але варто відзначити і плюси. Хоч, здавалося, їх вдень з вогнем не знайти, але вони таки з’явились у вигляді Сема Райлі, Чарльза Денса та Джека Х’юстона. Було просто приємно спостерігати за грою цього тріо. Трохи відставав від колег улюбленець дівчаток Дуглас Бут, який набагато сильніше себе проявив у «Клубі бунтівників».

Жіноча частина касту відверто не дотягує. Окрім, як вродливих личок, їм показати було нічого. Навіть сцена з колективною розправою над зомбі посеред балу не справила ефекту. Акторки, в основному це стосується виконавиці головної ролі Лілі Джеймс, не змогли піймати золоту рибку, яка йшла у рапіді прямо в руки.

У підсумку, якщо Вам шкода свого дорогоцінного часу, то Вам це не треба, не варто. Але якщо Ви хочете переконатися, як я, що є непогані фільми про зомбі, попри Вашу палку нелюбов до них, тоді вперед за квиточками до кінотеатрів, у яких стрічка стартує з 18 лютого.

«Гордість та упередження та зомбі» доводить, що гірше вже не буває.