«Відблиск» Валентина Васяновича відібрали до проєктів Berlinale Co-production Market

Новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск» потрапив до 36 найкращих міжнародних проєктів на Berlinale Co-production Market. Він відбудеться в Берліні з 22 до 26 лютого в рамках кінофестивалю, і має познайомити авторів проєктів з міжнародними копродюсерами, представниками кінофондів, дистриб’юторами та фінансистами з усього світу на 1500 заздалегідь організованих зустрічах. Українська стрічка відібрана з-поміж 302 заявок із різних країн світу. 

Фільм представлять у столиці Німеччини режисер Валентин Васянович та продюсери Володимир Яценко й Анна Соболевська. Події стрічки розгортаються під час війни на сході України. Після смерті вітчима 10-річна дитина знайомиться ближче зі своїм справжнім батьком та усвідомлює поняття життя, смерті, тіла та душі. Зйомки планують розпочати вже влітку й закінчити в січні 2021 року. Фільм став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно й отримав державну підтримку в 25 млн грн. (80% загальної вартості виробництва фільму).

Валентин Васянович пояснює потенціал свого фільму доволі зрозуміло: «Смерть одного з персонажів безпосередньо пов’язана з війною, яка триває у східній частині України. Поєднуючи комфортне повсякденне життя столиці зі смертельною реальністю війни, ми можемо встановити передумови для розповіді про дитячі страхи та перші зустрічі з реальною смертю й наголосити на безпорадності дорослих. Це буде історія про усвідомлення дитиною того, що людське життя має кінець. Це також історія про відповідальність дорослих перед близькими людьми, до себе та всього світу, в якому вони реалізують свій потенціал. Дитина й дорослий допоможуть одне одному зрозуміти цей жорстокий і прекрасний світ».

Нагадаємо, що попередній фільм Валентина Васяновича «Атлантида» отримав нагороду «Orizzonti» за найкращий фільм на Венеційському кінофестивалі, а також взяв Спеціальний приз журі як найкращий міжнародний фільм на Токійському міжнародному кінофестивалі.

Moviegram