Rhythm + Flow | Рецензія

Музичний експеримент Нетфлікса: Rhythm + Flow

Нетфлікс продовжує розширювати свої горизонти. Стрімінговий гігант уже пропонує оригінальні фільми, серіали, документалки, навіть кулінарні програми, а тепер випробовує себе у царині музичних талант-шоу.

Першим експериментом став Rhythm + Flow. Прем’єра відбулася 9 жовтня 2019 року і за три тижні на платформі з’явилися усі десять епізодів програми. 

Основна ідея шоу така: Cardi B, Chance The Rapper та T.I. (Tip) відправляються у квест, щоб знайти наступну реп-суперзірку. Звичайно, Нетфліксу довелося пожертвувати кількома рисами знайомого формату талант-шоу. Перш за все, Rhythm + Flow не має постійної студії, виконаної у певній кольоровій гамі. Судді відвідують декілька міст, проводять прослуховування у клубах, студіях, музичних школах, навіть барбер-шопі. Немає також постійного ведучого. Замість знайомого публіці коміка чи актора, тут є ді-джей, який оголошує учасників та й нагадує: це все-таки шоу про хіп-хоп. 

“Голос”, “X-Factor”, “American Idol” та інші подібні програми фокусувалися на тому, щоб створити ідеальну поп-зірку, але Нетфлікс все-таки йде в ногу з часом і вибирає найпопулярніший, на даний момент, жанр. І їм навіть не доводиться вигадувати нічого нового, водночас, залишаючись вірними історії цієї музики. Випробування в Rhythm + Flow охоплюють класичний реп-батл, сайфер, учасники навіть вшановують відомі реп-хіти у завданні на “використання семплів”. Крім того, багато уваги звертають на рідні міста конкурсантів, заохочують розказувати про власні досвіди і справжнє життя, загалом, усе як у справжньому хіп-хопі, тільки з ресурсами Нетфлікса. Підтримка сервісу, якому не шкода витрачати мільйони і зробила Rhythm + Flow схожим на BET awards: виступи вживу з декораціями, танцюристи і присутність таких легенд, як Snoop Dog та Fat Joe. Хіп-зоп автентичність проявляється у ще одній деталі, досить очевидній у контексті реп-музики, але рідкісній для інших талант-шоу: учасники повинні писати власні пісні. Так, крім техніки, повинна бути ще й креативність. На це відведено небагато екранного часу, але де-не-де можна зловити декілька кадрів з продюсерами у студії, робочого процесу і дізнатися звідки береться натхнення. 

Стрімінгові сервіси довго не ризикували створенням шоу талантів, але рано чи пізно потрібно було спробувати. Залишилося лише дізнатися, чи спрацювало. Перш за все, коли ми чуємо “Netflix Original”, ми думаємо: цілий сезон одразу. Коли чуємо “талант-шоу”, думаємо: новий випуск щотижня, часто наживо, принаймні фінал з глядацьким голосуванням. Нетфлікс дає людям можливість подивитися серіал з початку до кінця у будь-який момент їхнього життя, але чи є сенс дивитися серіал, коли його фінал – ім’я переможця і статтю про нього вже написав New York Times? Найризикованіший прийом Rythm & Flow у боротьбі з традиційністю: закінчувати епізод не оголошуючи, хто їде додому,  а лише на початку наступного. Наче самі творці програми не впевнені, що вона надається до запійного перегляду і повинні перестрахуватися.

Насправді, успіх талант-шоу вимірюється успіхом конкурсантів після його завершення. Поява на телебаченні повинна стати початком кар’єри і, навіть якщо, підписників на сторінках учасників у соцмережах суттєво побільшало, краще почекати, коли по радіо гратиме пісня і люди казатимуть “А це ж учасник Rhythm + Flow!”. 

Це шоу насправді лише досліджує територію, змінює те, що точно працює на телебаченні, але залишає те, що завжди приваблюватиме глядачів. На приклад, драматичні історії з життя учасників. Суддівська панель тут – не останнє пристановище кар’єри, а ще одна нагода засвітитися людям, які досі на вершинах чартів. Все-рівно Rhythm + Flow не вдається трактувати себе занадто серйозно. Тут музика, яка не претендує на Греммі, жарти, народної улюблениці, Карді Бі і впевненість, що усе – лише шоу. Все-рівно, Rhythm + Flow хочеться поважати за те, що вони принаймні намагалися дати конкурсантам можливість показати свою персону і перевірити, чи їхня творчість виживе в індустрії. На відміну від шоу, де з людини ліплять зірку, згідно тенденціям, тут шукають когось, хто уже визначився зі своїм амплуа.

Rhythm + Flow – це скупчення трендів, але з ностальгічним присмаком. Дні, коли уся сім’я щотижня збиралася перед телевізором, щоб вболівати за улюбленого співака закінчуються і світ потребує альтернативу. А точніше, нові медіа намагаються підлаштувати старі формати для міленіалів. Сама Cardi B каже, що шукає людину з тією самою “родзинкою”. Звісно, такі речі не можна перевірити жодним випробуванням, але, принаймні, Rhythm + Flow визнав, що талант-шоу шукають талант захоплювати публіку.