Оголошено учасників щорічного форуму BERLINALE TALENTS. Серед них українська режисерка Жанна Озірна

Цього року кінорежисерка та сценаристка Жанна Озірна стане єдиною представницею від України у щорічному форумі та мережевій платформі Берлінського міжнародного кінофестивалю – BERLINALE TALENTS. 

15 січня 70-й Берлінський міжнародний кінофестиваль оголосив учасників щорічного форуму та мережевої платформи Berlinale Talents, який відбудеться в рамках фестивалю з 22 по 27 лютого 2020 р. З-поміж 255 відібраних режисерів та режисерок із 86 країн світу – представниця від України – режисерка та сценаристка Жанна Озірна. 

BERLINALE TALENTS – це тижнева насичена програма для молодих перспективних представників галузі з усього світу, яка включає в себе навчальні та практичні заняття від провідних режисерів та професіоналів у галузі кіно. Цьогорічна програма знову фокусується на просуванні та обміні між різними дисциплінами у світі кіно, серіалів, театру, мистецтва та кіноіндустрії. У попередні роки учасниками програми ставали Аліна Горлова та Нікон Романченко, Алла Бєлая, Юлія Сердюкова, Єлизавета Сміт, Світлана Шимко та інші українські кінематографісти.

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) є міжнародним кінофестивалем категорії А, який вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. У рамках фестивалю відбувається його індустріальна частина – Європейський кіноринок (EFM), де вже традиційно щороку працює Український національний стенд. Фінансування та організація роботи стенду та проведення інших заходів здійснюється спільними зусиллями Державного агентства України з питань кіно та провідних гравців кіноіндустрії нашої країни.

Жанна Озірна – режисерка та сценаристка, авторка короткометражних фільмів «Котики» (2016), «Благодать» (2017), «Зв’язок» (2018), «Дорослий» (2019). У колі її режисерських інтересів – дослідження невидимих емоційних зв’язків між людьми, ґендер та сексуальність, спостереження за близькими, неодномірними стосунками у звичних побутових ситуаціях. У серпні 2019 року за підтримки Українського культурного фонду спільно з компанією-кіновиробником RADAR вона почала розробку свого дебютного повнометражного фільму «Нижній горизонт».