В Україні зняли горор-короткометражку «Нетерпимість»

Колишній кінокритик Станіслав Битюцький, відомий за сайтом Cinetice та чисельним публікаціям у ЗМІ, завершив зйомки свого нового короткометражного фільму – цього разі у жанрі горор.

В його основі реальні події, що відбулися в 1890 році в одній з поліських сіл, де при загадкових обставинах помер чоловік. Місцеві жителі звинуватили в цьому його дружину – молоду знахарку. Тоді ж її вигнали з села. Коли в село прийшла сильна негода, місцеві жителі вирішили, що це прокляття наслала на них вигнана жінка. Вони дізналися, що вона живе в лісі і спалили її живцем як відьму. Однак перш ніж зробити це, селяни погодилися відпустити до неї священика, який повинен був провести з нею остання розмова. Саме про їх зустріч і йтиметься у стрічці.

Ось що про неї говорить сам Битюцький:

”Нетерпимість” – це історичний фільм, але для мене важливим є його зв’язок з сучасністю та неминучі паралелі, які ми з легкістю можемо відшукати. Тим більше, як ми знаємо з історії, стародавні європейські суди над відьмами були одними з перших показових прикладів геноциду, де подальші події ХХ століття виявилися досить логічним продовженням цієї нетерпимості

Таким чином «Нетерпимість» Битюцького, знята за підтримки Українського культурного фонду, – це ледь не перша спроба в українському кіно створити так званий пост-горор (доволі популярний в США піджанр, в якому працюють такі режисери як Роберт Еггерс («Маяк») та Арі Астер («Сонцестояння»). Зло – в такому кіні вже не належить до потойбічного чи незрозумілого, а виявляється частиною людської природи та має людське обличчя. 

Головні ролі у фільмі виконали Роман Ясіновський («Кіборги») та Анастасія Пустовіт («Коли падають дерева»). Оператором стрічки виступив Вадим Ільков – оператор «Вулкану» Романа Бондарчука, а звукорежисером – Сергій Авдєєв, відомій по роботі з Філіпом Сотніченко та багатьма іншими молодими українськими режисерами.