Завершився перший етап зйомок пригодницької кіноказки «Легенди Чарівнолісся» режисера Віктора Андрієнка

Оригінальні дизайнерські костюми, складний спеціальний кіногрим, який використовується в Голлівуді, трюки та спецефекти – все це можна буде побачити в тизері до фільму вже наприкінці жовтня 2019

Завершився перший етап зйомок пригодницької кіноказки «Легенди Чарівнолісся», режисером якої виступив відомий актор та режисер Віктор Андрієнко. Зйомка 7-хвилинної частини фільму здійснювалась за підтримки УКФ та тривала близько місяця. Робота над проектом проходила на різноманітних локаціях – в музеї народної архітектури та побуту в Пирогово, Голосіївському парку, полі біля селища Макарів. 

Хочу сказати “дякую” всій знімальній групі – мені пощастило працювати у прекрасній команді. Коли ти можеш займатися своїм ділом, не контролюючи абсолютно всі процеси. А зробити це можна лише завдяки професійності людей, що тебе оточують»,

наголосив режисер кіноказки Віктор Андрієнко після завершення зйомок.

Чи не найважливішою складовою – створенням казкових образів – займалися відомий український кінокутюр’є Костянтин Кравець та художниця по гриму, яка проходила навчання в Голлівуді, Джулія Мельнік. 

«Для цього проекту довелося викластися по максимуму – всі костюми створювалися вручну. У нас історія відбувається в такому собі гіпотетичному середньовіччі, а тоді ще ні самих машинок, ні машинного виробництва як такого не існувало. Для костюмів ми використовували тканину, мережива ручної роботи та скатертини з ручною вишивкою, куплені на антикварних ринках. Тому кожен костюм у фільмі виглядає індивідуально. А дизайнер взуття Іра Літвінська та майстер по кожі Андрій Борімський лише довершили образи»,

відзначає художник по костюмах Костянтин Кравець.

В кожного персонажа була своя родзинка, підготовка якої супроводжувалася складним гримом.  

Найскладнішим з точки зору гриму виявився персонаж Злидня у виконанні Руслана Мірошниченка. Гримували актора в середньому 2,5 години. Спеціально для Злидня створювався протезний грим – все обличчя актора було заміщено протезом, включаючи зуби. Наразі, це один з небагатьох випадків використання такого гриму у зйомках українських фільмів.

«Зуби для Злидня я зі своєю командою робили самостійно, а ось лінзи для очей довелося замовляти в США – в компанії, яка займається індивідуальним розписом лінз. На підготовку образа Злидня пішло близько місяця – це і перука, і лінзи, і протезні зуби, і протезний грим для рук, і повністю обличчя, під яким актора навіть не впізнати», – згадує художниця по гриму Джулія Мельнік

Вже наприкінці жовтня вийде тизер до фільму «Легенди Чарівнолісся». Далі на проект чекатиме технічний процес аніматики та розкадровки повного метру.

Фільм «Легенди Чарівнолісся» став переможцем 11-го Пітчингу Державного агентства України з питань кіно, з рейтингом 40,71 балів, з очікуваною фінансовою підтримкою від держави у розмірі 29,8 млн грн на створення повнометражного ігрового фільму для дітей. На сьогоднішній день вже є зацікавлені партнери у ко-продукції (Чехія, Італія, Польща, Німеччина). Завдяки гранту УКФ у розмірі 9,7 млн грн вже відзнято і триває монтаж 7-хвилинної частини фільму, яка ввійде в фінальний монтаж. Але 10 жовтня 2019 відбудеться засідання Ради з державної підтримки кінематографії, на якому можуть бути переглянуті результати 11-го Пітчингу Держкіно. У разі скасування цих результатів подальша робота над проектом буде вимушено зупинена, що спричинить фінансові (ті самі 9,7 млн грн. державних коштів) і репутаційні втрати не тільки для компанії, студій-партнерів, але й для нашої Держави.

ПРО ФІЛЬМ

«Легенди Чарівнолісся» – це пригодницький фільм для дітей, сюжет якого базується на історично-народних казках та міфах українського фольклору. Сценарій кінострічки – це екранізація однойменної книги видавництва Братів Капранових. 

Однак це не просто дитяча казка. Це розповідь про добро і зло, про любов і ненависть, врешті-решт, про життя і смерть. Але перш за все – це історія про справжню дружбу.

Головним героєм фільму є десятирічний Марек, хлопчик-вельможа і сирота. Він зарозумілий і упертий, але шляхетний, добрий та щедрий. З народженням Марека пов’язана похмура таємниця, через яку йому доведеться протистояти неймовірно злим, небезпечним та підступним міфічним створінням. На щастя, на допомогу хлопченяті прийдуть: загадковий і суворий Воїн, добрий, останній зі свого племені, велетень Бродник, неймовірно балакучий, але напрочуд веселий мольфар Базіка і войовнича дівчинка-лісунка Олеся, із якою Марека зв’яже не тільки дружба, а й перша в його житті романтика. Цій різношерстій компанії доведеться не тільки знайти спільну мову, а й разом пройти крізь карколомні, сповнені чародійства пригоди, які змінять не тільки долю всіх героїв, але й їхні характери.

Сценарій кінострічки отримав першу премію Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова».

Фільм призначений для сімейного перегляду.

У ролях: Олексій Сморігін, Сергій Стрельников, Василь Вірастюк, Василь Бендас, Олександр Григор’єв, Руслан Мірошниченко

Режисер: Віктор Андрієнко

Сценарій: Віктор Андрієнко, Олена Шульга

Оператор: Дмитро Недря

Художник-постановник – Віктор Бучковський

Художник по костюмах: Костянтин Кравець

Художник по гриму: Джулія Мельнік

Постановник трюків: XGST Stunt

VFX-партнер – Mental Drive

Виробництво: Charmswood Pictures, Mainstream Pictures (Україна)