У Києві стартує фестиваль нідерландського кіно Flyin’ Dutch

Фільм-відкриття фестивалю носить ексцентричну назву і має не менш провокативний сюжет

Столичний кінотеатр “Жовтень” готується приймати перший глядачів фестивалю нідерландського кіно Flyin’ Dutch. Відкриє фестиваль, який проходить за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні, стрічка «Знайди цю тупу маленьку сучку і кинь її в річку» (реж. Бен Бранд). Це портрет 15-річного підлітка, який зіштовхується з наслідками розміщення відео в інтернеті. Показ відбудеться 3 жовтня о 19:20 у кінотеатрі “Жовтень”.

На відкриття фестивалю завітає Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол. До нього приєднається режисер фільму “Знайди цю тупу маленьку сучку і кинь її в річку” Бен Бранд. Поціновувач Даррена Аронофскі, Девіда Фінчера та Ксав’є Долана, голландський режисер – дебютант у повному метрі, втім за його плечима чималий фестивальний шлях завдяки короткому метру. У свій час короткометражки “День за днем”, “Життя прекрасне” та “97%” здійснили справжній фурор, коли одну за одною отримували різноманітні нагороди по всьому світові.

Також у програмі фестивалю представлено:

«Диво маленького принца» (реж. Майолейн Бунстра)

Документальна стрічка про перекладачів «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері. Та не просто перекладачів, а тих, хто ретранслює одну з найпопулярніших у світі книжок на рідні мови, які знаходяться під загрозою зникнення.

«Пристрасне бажання» (реж. Саскіа Дізінг)

Комедійна сімейна драма про добрі наміри та ідіотські очікування. Головна героїня не має поняття, що робити з власним життям, а тут ще й мати розповідає про свою серйозну хворобу.

«Сходження» (реж. Фіона Тан)

Художній кінопроект представляє собою фільм, повністю знятий з фотографій. Разом з героями глядач потрапляє на гору Фудзі, розглядає гравюри Хокусая та картини Ван Гога.

Заплановано окремий спеціальний захід – показ короткометражних стрічок від анімаційної студії Job, Joris&Marieke.

Окрім Києва фільми демонструватимуться у Львові у кінотеатрі «Кінопалац» з 17 жовтня.

Посилання на Facebook-подію фестивалю: https://www.facebook.com/events/514079749167342/