12 Wiz-Art: Наважся побачити (Dare to See)

Наважся побачити (Dare to See) Wiz-Art

Потужна міжнародна та національна конкурсні програми, спеціальні покази до Дня незалежності, унікальна нагода для глядачів долучитися до обрання найкращої короткометражки Європи – це лише частина того, що чекає на відвідувачів 12-го кінофестивалю Wiz-Art.

19 – 25 серпня у Львові дивимося понад 120 ретельно відібраних з-поміж 1291 поданих на фестиваль робіт під девізом “Наважся побачити”.

“Wiz-Art роблять люди, які ніколи не жили без криз. За наше життя трапилось кілька революцій та продовжується війна з Росією. Нещодавня зміна політичної влади в Україні і прихід нових-старих популістів як у нас, так у низці європейських країн, шокували нас рівноцінно”,

розповіла програмна директорка фестивалю Ольга Райтер і пояснила, що ідея девізу “Наважся побачити” є реакцією команди фестивалю на політичну та суспільну ситуацію в Україні та світі.

У мистецькій формації Wiz-Art наголошують, що не підтримують жодну політичну силу. У той же час, громадська позиція команди не дозволяє стояти осторонь:

“Ми віримо, що кіно як елемент культури, має потужну силу і здатне провокувати якісні зміни у суспільстві”.

“Розмитість є визначальною ознакою нашої тремтячої епохи і її ніяк не уникнути. Ми не обіцяємо, що після перегляду фільмів з цьогорічної програми ви сфокусуєтеся та зрозумієте все про світ. Однак ви, як і ми, наважитесь”,

підсумувала Ольга Райтер

Відкриття фестивалю відбудеться 19 серпня унікальним кінопоказом “Кіно і музика“. Фільми перед глядачами оживуть двічі – з оригінальним звуком, а також у супроводі електронної та класичної музики. Подія відбудеться у Львівському органному залі.

Змагатися за гран-прі у міжнародному конкурсі Wiz-Art’12 будуть 16 фільмів з 12 країн світу. Серед них і знята в Україні стрічка “АннаДерека Беренсона. За перемогу у національному конкурсі поборються 10 фільмів, які розкажуть нам про Україну сьогодні.

“У національній програмі є як і великі монументальні полотна, так й інтимні портрети зблизька, історії окремих людей та історії місць. У центрі уваги кінематографістів – переосмислення свого дому, боротьба за гідність, усвідомлення своїх бажань і свого майбутнього”,

додали у програмному відділі фестивалю.

Переможців конкурсної програми визначатиме міжнародне журі фестивалю:

  • менеджерка з продажу та програмна координаторка Interfilm Berlin Сара Домбринк (Німеччина)
  • режисер і сценарист Яннік Даль Педерсен (Данія)
  • режисерка, продюсерка та кураторка культурних проектів Надії Парфан (Україна).

Важлива місія стоятиме і перед глядачами, адже у 2019-му Wiz-Art долучився до топ-10 фестивалів, глядачі яких обиратимуть переможця Європейської глядацької нагороди для короткометражних фільмів. Лауреатами премії стали стрічки, які вибороли національні глядацькі нагороди на кінофестивалях Європи. Глядачі Wiz-Art 21 серпня матимуть змогу обрати свого номінанта у переможці.

Паралельно із кінопоказами відбудеться і щорічна освітня лабораторія Wiz-Art Lab. Зустрічі у форматі Q&A проведуть українські режисери Ярема Малащук та Роман Хімей та Яннік Даль Педерсен з Данії. Окрім того, Сара Домбринк розтлумачить, як налаштована комерційна сторона бізнесу короткометражного кіно та покаже секрет фільмів, які продаються. А Надія Парфан розповість про досвід роботи над неординарним фільмом “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

Програма фестивалю з детальним описом кожної події доступна на сайті: http://wiz-art.ua/festival/program/

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/2320895911497328

Квитки на покази та абонементи можна придбати за посиланням: https://ticketclub.com.ua/?ct=1&lc=17 

Вхід на навчальну частину фестивалю Wiz-Art Lab та кінопоказ під відкритим небом “Мозаїка міста” буде безкоштовним.

Фестиваль пройде за підтримки Львівської міської ради та Державного агентства України з питань кіно.

Довідка 

Wiz-Art – це мистецька формація, що показує українцям короткометражне кіно з усього світу та знайомить світ з фільмами з України. Візитною карткою Wiz-Art є однойменний щорічний львівський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів. Фестиваль Wiz-Art відбувається безперервно з 2008-го.