
КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.
Дві з п’яти стрічок, що увійшли до альманаху – «Штангіст» та «В радості і тільки в радості» – створені за підтримки Держкіно.
Прем’єрний показ відбудеться 11 квітня у кінотеатрі “Жовтень” о 18:30
З 11 квітня стартують покази у столичних кінотеатрах “Київ” та “Жовтень”, а з 25 квітня фільми можна буде переглянути у мережах “Кінопалац” (Львів, Чернівці) та “Планета кіно” (Київ, Харків, Одеса, Львів).
Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні:
«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК
Перемога в національному конкурсі на КМКФ «Молодість», 2018
GRAND PRIX, ZubrOFFka – International Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018
GRAND PRIX, Premiers Plans – Angers Film Festival, France, 2019
I PRIZE in International Competition EASTWARD WINDOW, ZubrOFFka – ISFF, Bialystok, Poland, 2018
На перший погляд, фільм – це спортивна драма, однак він виходить за межі жанрових канонів. Фізична й емоційна напруга головного героя передана через складну драматургійну структуру фільму і його вишукане візуальне рішення, створене відомим польським оператором Міхалом Рител-Пшеломицем.
«MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ
Приз глядацьких симпатій на Lviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна
PÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія – номінація
Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.
«В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА
Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018
Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.
«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА
Особлива відзнака на Міжнародному Одеському кінофестивалі, 2018
Перемога в національному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018
Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблему. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.
«Діорама», (документальний, 8 хв), режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА
Перемога на Фестивалі кіно та урбаністики «86», 2018
Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, у яких все зберігається недоторканно, наче в музеї. Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.
_________
«Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.
Довженко-Центр (Національний центр Олександра Довженка) – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.
м. Київ, вул. Васильківська, 1
www.facebook.com/dovzhenko.centre/

Майже людина