#Сенцовмаєбутизнами. Прем’єра документального фільму про створення вистави «Номери»

Напередодні наступного показу вистави Тамари Трунової «Номери» за мотивами п’єси Олега Сенцова, який відбудеться 31 березня, на телеканалі UA: Культура покажуть документальний фільм Андрія Литвиненка, який розповідає про створення проекту.

Показ відбудеться у четвер, 28 березня о 22:20. У п’ятницю переглянути фільм можна буде на youtube-каналі та сайті Крым.Реалии, проекті української служби Радіо Свобода.


Режисер Андрій Литвиненко протягом кількох тижнів знімав репетиційний процес, враження глядачів після перегляду вистави, записував інтерв’ю із режисеркою Тамарою Труновою, продюсеркою Анною Паленчук, акторами та творчою групою, що працювала над створенням вистави.

«Номери» були створені у короткі терміни. Перший кастинг відбувся на початку вересня, а вже 28 листопада відбувся допрем’єрний показ вистави, який відвідала, зокрема, перша леді Марина Порошенко.

Другий показ вистави (після прем’єри 7 грудня) відбудеться 31 березня. Така велика перерва зумовлена тим, що зайняті у проектах актори працюють у різних театрах, а дехто багато знімається у кіно.

Це не лише чергова театральна прем’єра, а продовження кампанії  по боротьбі за звільнення Олега Сенцова. Це підкреслює і документальна стрічка.

«Це самостійний витвір мистецтва. Наш документальний фільм розкриває природу руху за визволення українського політв’язня Олега Сенцова»,

каже режисер картини Андрій Литвиненко

Про особливі відчуття під час роботи розповідає і режисерка вистави Тамара Трунова:

«Коли погоджуєшся на такий проект, маєш певну мотивацію. Потім, коли поринаєш у процес, розкриваються якісь інші речі. Відповіді – чим ти займаєшся у проекті і що ти насправді робиш – вони змінюються у часі».


Творці вистави за мотивами п’єси «Номери» планують фінансово допомагати родинам українських політв’язнів. Продюсерка вистави Анна Паленчук нагадала, що ми вимагаємо не лише звільнення Олега Сенцова, але й усіх бранців Кремля.

«Частину грошей, зароблену з продажу квитків, ми направимо родинам політичних в’язнів. Адже їх так багато. Олег постійно на слуху, а от про інших часто забувають. А ті родини також мають величезні витрати на адвокатів та на пересування до місць ув’язнення»,

каже Анна Паленчук.

Кількість місць у залі  на Сцені 6 (вул. Васильківська, 1) обмежена. Придбати квитки на 31 березня можна за посиланням:  https://kontramarka.ua/ru/nomeri-50597.html. Вартість 200-600 грн.

Документальну стрічку про створення вистави «Номери» покаже в своєму ефірі UA: Культура (28 березня, 22:20), який є інформаційним партнером проекту.

У п’ятницю дивіться фільм youtube-каналі та сайті Крым.Реалии, проекті української служби Радіо Свобода.

Після показу документальну картину можна буде переглянути у вільному доступі на каналі компанії 435 FILMS, починаючи із 8 ранку 29 березня за посиланням.

Проект створено компанією 435 FILMS за підтримки Українського культурного фонду.