Гурт «ДахаБраха» створив саундтрек до фільму Романа Бондарчука «Вулкан»

У новому відео «ДахаБраха» переосмислює українську народну пісню «Пливе човен», яка звучить у фiльмi. Драма з елементами комедії «Вулкан» створена за підтримки Держкіно і з’явиться в українському прокаті 4 квітня.

Кліп на пісню «Пливе човен» – перший спільний проект етно-гурту та Романа Бондарчука, який і став режисером відео.

«З купи запитів, які надходили до нас останнім часом, пропозиція озвучити трейлер фiльму «Вулкан» виглядала дуже привабливою. Роман  – дуже талановита та обдарована особистість! Складнiше за все виявилось знайти час у нашому щільному графiку. Нам працювалося легко та натхненно. Пiсня та кліп – наша спроба поштовху атмосфери зниклих свiтiв та пошуків давно загубленого щастя»,

розповідає Ірина Горбань, арт-менеджерка гурту «ДахаБраха».

У п’ятихвилинному відео глядачі побачать, як кадри з нового драмеді, так і подробиці знімального процесу. Ідею кліпу прокоментував Роман Бондарчук: «Я хотів сполучити голоси артистів із машинерією кінопроцесу – рейками, освітлювальними приладами, кабелями. Впустити цю виробничу матерію в кліп. Щоб відчути, як багато заліза,  людей і енергії задіяно в процесі творення образу на екрані, створення фільму. Мене захоплює це поєднання. Зв’язок, який виникає між музикантами і долею екранних героїв. Наче ми свідки ритуалу, де музиканти  – божества, а їхні інструменти – магічні. Саме вони пробуджують, закохують, рятують від небезпек, посилають потрібних людей і змушують героїв рухатись далі. У земному житті ці божества втілюються через народний хор, через пісню, найтоншу з відомих нам матерій».

«Вулкан» розповідає про пригоди перекладача моніторингової місії ОБСЄ Лукаса (роль виконує Сергій Степанський) у маленькому містечку на півдні України. Стрічка вже встигла завоювати 8 престижних нагород та продовжує свою фестивальну ходу країнами світу. 9 березня 2019 року за роботу над стрічкою режисер фільму Роман Бондарчук був нагороджений Шевченківською премією.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.  

Над кліпом працювали:

Режисер: Роман Бондарчук

Оператор: Вадим Ільков

Оператор другої камери: Денис Мельник

Режисер монтажу: Віктор Онисько

Колорист: Дмитро Василенко

Лінійна продюсерка: Сабіна Асадова

Креативна продюсерка: Дар’я Аверченко

Продюсери: Олена Єршова, Володимир Філіппов, Андрій Ящишин.