Зустрічайте нову програмну директорку Docudays UA

Упродовж 16-ти років команда Docudays UA разом з Геннадієм Кофманом — одним із засновників і програмним директором фестивалю — натхненно створювали цивілізацію документального кіно в Ук- раїні. Нині відомий продюсер Геннадій Кофман вирішив більше уваги приділити створенню фільмів. Геннадій залишається працювати у правлінні й у Відбірковому комітеті фестивалю. А на посаді нової програмної директорки фестиваль вітає Вікторію Лещенко, яка долучилася до команди Docudays UA у 2010-му році й упродовж 9-ти років працювала програмною координаторкою — передивлялася по 500- 700 фільмів щороку й відбирала кращі для програми фестивалю.

«Вибачте за пафос, але мені здається, що найголовніше — це унікальна команда, без якої нічого не скла- лося б, дивовижний глядач і найкращі доки, які ми щовесни привозимо до України. Колись я сподівався, що ми зможемо показувати фільми Мандрівного фестивалю хоча б у 20–25 містах і селищах країни. Сьогодні фестиваль демонструє їх майже у 250 населених пунктах. Я мріяв, що ми відкриємо приблизно 30 кіноклубів Docudays UA. Наразі їх працює понад 200. Звичайно, деякі напрями лише зароджуються. Будуть потрібні грандіозні зусилля, аби все розвивалося та досягло бажаного рівня. Тут і індустріальна платформа, і українська програма, і промоція української документалістики за кордоном»,

розповідає Геннадій Кофман в інтерв’ю виданню MOVIEGRAM.

«Docudays UA створювалося й працює як горизонтальне товариство друзів і знайомих. Зараз ми праг- немо зберегти цей дух дружнього кола і розвинути фестиваль інституційно, тож нині – в процесі реорга- нізації. Думаю, багато в чому це й моє завдання», – резюмує Вікторія Лещенко.

_____

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську доку- менталістику в кінотеатрах у рамках проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах меді- апросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допома- гає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХVI Docudays UA відбудеться з 22 по 30 березня 2019 року в Києві.